Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem egy ház 1/3át, ha...

Örököltem egy ház 1/3át, ha lemondok a tulajdonjogról, attól még haszonélvezet létesítését kérhetem a gyerekeimnek?

Figyelt kérdés

Az írta a közjegyző a levélben, hogy a törvényes örökösök kérhetik a haszonélvezeti jog megváltását.

Ha én lemondok a gyerekeim javára, létesíthetek számukra haszonélvezeti jogot?


2010. jún. 25. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
miért mondanál le a tulajdonjogodról: kérd a többi örököst, hogy fizessenek ki...és ne kérj a gyerekeknek haszonélvezeti jogot, mert gyakorlatilag eladhatatlan lesz az ingatlan (gyámügy is bele fog szólni)
2010. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

TArtozás van a házon, közmű meg ilyenek. Nem tudom kifizetni. Azért akarok a gyerekeknek hasz.él.jogot, hogy legyen egy "mentsváruk" ha valaha is muszáj lenne abban a házban élniük, pl. anyagi okok miatt nem tudnának albérletet fizetni. uis abban lakunk.

gyámügy miért szólna bele?

2010. jún. 25. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert védik a gyerekek jogait.
2010. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem, nem ártok azzal ha lemondok egy rakás tartozásról.
2010. jún. 25. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:

nem a tartozásról van szó, azt csinálsz az örökségeddel, amit akarsz, de amint a gyerekeidnek haszonélvezeti joga lesz, az már úgymond a gyerekeid érdeke az lesz, hogy a haszonélvezeti joguk, mint érték megmaradjon


ha a házon több a tartozás, mint az értéke, akkor ne vegyétek át az örökséget, ha a ház többet ér, mint a tartozás, vedd át az örökséget és a többi tulajdonos fizessen ki, vagy adjátok el a házat és osszátok el az eladási ár és a tartozás különbözetét

2010. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos egy sem jó.

A hasz.élv. jog megváltása azt jelenti, hogy ha van a házon, akkor megtehetem, hogy a tárgyaláson kiváltom azt attól akinek a nevén van. Létesíteni nem lehet, csak ha házastárs vagyok.

2010. júl. 1. 20:12
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam le, mert időközben megtudtam ezt, és hogy többen is tudjunk róla, nem okoskodás.

Még egyszer köszi szépen, hogy próbáltatok segíteni!!!

2010. júl. 1. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!