Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mire számíthat az a...

Jogilag mire számíthat az a magánszemély aki pirotechnikai termékeket készít az otthonában?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni, de nem nagyon értem, meg mintha ellent is mondana saját magának, ezért kérem segítségetek.

Csak az érdekelne ha valaki pirotechnikai elegyeket, terméket készít otthon (pl. feketelőpor, tüzijáték), az szabálysértés vagy bűncselekmény, és hogy milyen mértékű büntetésre számíthat a hatóságoktól.

Köszönöm!



2018. nov. 7. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Btk. 324. § Robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés

[link]

2018. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy az előző is belinkelte, ez jóval súlyosabb mint holmi szabálysértés, ennek megfelelőem már alapesetben is 8 évvel büntethető. De ha üzletszerűen csinálod, haszonért, akkor már akár 10 év.


Sőt, már az előkészület is, szóval akár már ennek a kérdésnek a feltétele is bizonyíték lehet ellened, ha vannak más tények is.


Sok hülye robbantja így fel magát meg a környezetét is, szóval én ezt csak támogatni tudom.

2018. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Jogilag a pirotechnikai elegyek teljesen másképp vannak kezelve mint az ipari és haditechnikai robbanóanyagok.Robbanóanyaggal való visszaélésnek nem minősül az ilyesmi.A petárdákban lévő villanó por sem robbanóanyag hanem pirotechnikai elegy.Hiába a fény és a hanghatás a célja.A tűzijátékokban petárdákban pirotechnikai elegyeket használnak és nem ipari vagy haditechnikában használatos robbanóanyagokat.Szakmai dokumentációkban ezek pontosan vannak részletezve.Sem a füstös sem a füstnélküli lőpor nem minősül pl robbanóanyagnak.Amiről én tudok és volt ügy belőle ott kb 1 millió forintos szakértői és más költségeket kellett fizetnie a fiatal férfinek akit elkaptak.Erről régebben egy ügyvéd is beszélt evvel a témával foglalkozó fórumon aki szakmailag pont ebből vizsgázott!A Piro&robbantás-technika - Index Fórumon találsz bővebben információt.És nagyon elszórva a neten.Hozzáértőbb körökben mind azt mondják hogy semmiképp sem robbanóanyaggal való visszaélés.Önmagában ez szabájsértés.De eseménytől függően hogy mi hogy történt ki meríthet más dolgokat is.Az EU-ban vannak országok Pl Lengyelország ahol a saját célra történő tűzijáték gyártás teljesen legális.Sőt több az EU-n belüli országban üzemelnek legális hobbi piro vegyszer boltok mint pl Anglia.
2018. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom max egy kiadós pénzbüntetés.És egy alapos huzavona szakértők, és bírósági procedúra lehet belőle.De ha nem dicsekszel vele ismerősőknek.Lakott területtöl messze kültérre leviszed,esélytelen a tettenérés.100 emberből akik csináltak akár többször ilyesmit,1-re sem tehető azok száma akiket elkaphattak evvel.
2018. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lásd


[link]


Jog


Robbanószereket (robbantószereket, robbanóanyagokat) csak engedély birtokában szabad készíteni, tartani, tárolni és felhasználni. Ettől eltérő esetekben a törvény szigorú büntetéseket ír elő. Lásd a magyar Büntető Törvénykönyv „Visszaélés robbanóanyaggal vagy robbantószerrel”bűncselekmény leírását. Munkavédelmi szempontból a pirotechnikai anyagok is robbanószernek minősülnek, de azok eltérő veszélyessége és alapvetően a felhasználás eltérő jellege miatt a jog külön szabályozza a pirotechnikai anyagok és egyéb robbanószerek birtoklását, felhasználását.


9. §22 (1) A pirotechnikai termék nem tartalmazhat - a fekete lőpor és a villanóelegy kivételével - polgári felhasználású robbanóanyagot és katonai robbanószert.


173/2011. (VIII. 24.) Korm. rendelet a polgári célú pirotechnikai tevékenységekről.


[link]

2018. dec. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!