Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek joga/feladata nyilvános...

Kinek joga/feladata nyilvános vécéket működtetni?

Figyelt kérdés

Nagyon hiányolom Budapesten a nyilvános vécéket. Szeretem járni a várost egész nap, "turistáskodni" ha van időm, de csak a belvárosban akad néhány wc 200ft-ért. A külsőbb kerületekben még az sem, max. plázák, vendéglátóhelyek.


Senki nem vállalja, hogy vécéket építsen, vagy megnyissa a régieket, amik már épültek régebben? Vagy toitoit állítson? Szerintem ez is van olyan fontos az idegenforgalom szempontjából, mint a felújítások.


2018. nov. 10. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az önkományzatoké lenne, akik kiszerződtethetnék. A régieket kéne újranyitni, és újakat is építeni, de a városképbe illőket, nem műanyag förmedvényeket.
2018. nov. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Ezért jobb Budapest felfedezése közben felnőtt pelenkát hordani. Nekem bejött. Kényelmesen felfedezhetem a várost, ezek a modern pelusok nem jelentenek kényelmetlen érzést, ha beléjük pisilek, és amikorra már tele vannak, nem nehéz idővel találni egy nem-fizetős Meki vagy Starbucks-vécét, ahol ki lehet cserélni őket, babatörlőkendővel áttörölni az intim részeidet, Neogranormonnal bekenni őket és feltenni egy újabb pelit.


Nyugaton nagyon negatív felhangja van a babakor-feletti pelenkahordásnak, de Dél-Koreában, és Japánban sokan ezt csinálják, sőt Lengyelországban is, ha olyan helyzetben vannak, amiben nem lehet könnyen vécéhez jutni.


Véleményem szerint jobb a tele pelus, mint a görcsölő hólyag.

2018. nov. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
A vécés néninek.
2018. nov. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nemaRendőrség ***** válasza:

A közterületen lévő wc-k az önkormányzat tulajdonában áll, de ők kiadják őket ha van rá igény.

Csak sajnos nem nagyon van rá igény, mert nem éri meg. Viszonylag magas a fenntartási költség(papír, takarító, biztonság, víz és szennyvíz díj)

Ismerősöm akart bérelni egyet, de utánaszámolt.

2018. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!