Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elállási jog akkor is...

Az elállási jog akkor is érvényes, ha az eladó székhelye és telephelye Szlovákiában van?

Figyelt kérdés

Netes vásárlás, és csak utólag látom, hogy szlovák cég van mögötte, magyar névvel, szal előtte meg sem fordult a fejemben.


Ez az elállási jog Uniós szabály vagy csakis Magyarországon bejegyzett vállalkozásokra vonatkozik?



2018. nov. 11. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a "szlovákia"?
2018. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyiban tudok segíteni hogy most rákerestem pár szlovákiai de magyar weboldallal is rendelkező webshopra, ászf-ben mind ott volt a 14napos elállás.


Tehát 99% hogy igen. Nézz bele te is az adott bolt ÁSZF-jébe, ha ott is benne van, akkor 100%.

2018. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A weboldalra kattintás után mindig a kapcsolatra kattintok és ellenőrzöm, hogy van-e magyar címe, boltja a cégnek. Ha nincs akkor tovább lépek. Esetleges probléma alkalmával bonyolultabb egy kizárólag netes vagy külföldön bejegyzett céggel hadakozni.
2018. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elállási jog EUs jogszabály
2018. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nos akkor most EU-s jogszabály vagy sem? :)

ez kizárólag Szlovákiában bejyegzett cég, a honlapjkukon sincs semmilyen magyar cím, csak a futárcégnek a magyar telephelye.


elállásról pedig nem ejtenek egy szót se az oldalukon, nagyon szűkszavú minden ... na csak az a nagyon nem mindegy, h kb 50-70%-os áron adják a dolgokat a magyar árakhoz képest.

2018. nov. 12. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, EU-s jogszabály.

És valóban, én is vásárolok ott, tényleg jóval olcsóbb a magyar pénzéhes, szemét, lehúzós cégeknél.

2018. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!