Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell a bankkártya...

Berserkakaulrik kérdése:

Miért kell a bankkártya hátulján aláírni a nevünket? (hiszen: ATM-ből tudunk pénz felvenni, neten vásárolni szintén, bolti eladó meg nem ismeri az aláírásom, így nincs értelme)

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
a bolti elado osszehasonlithatja a kartyan levo alairast a szamlan levo alairassal. erre jo.
2016. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos nincs mindennek értelme.

...


Amúgy szerintem azért, hogy valamivel meg lehessen szivatni a népet :) mert ugye ha nem írod alá, úgy érvénytelen.

2016. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden boltban fogadják el csak a PIN kódos vásárlást - valóban van, ahol aláíratják a blokkot és összehasonlítják (régen csak így lehetett vásárolni)
2016. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem lassan 20 éve van bankkártyám, és fizetek is vele, mert nem szeretek kp-t hordani magamnál.


Még soha sehol nem kellett aláírnom semmiféle blokkot, pedig nem 1-2 ezerért szoktam vásárolni.

Miféle bolt íratja alá?

Régen sem volt ilyen.

2016. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Négyes! Én nem vásárolok húsz éve kártyával, mégis volt ilyenben részem, nem egyszer. Pl. a Tesco-ban is.
2016. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon érdekes, kb heti szinten járunk Tescoba, amióta csak van ebben az országban.

Soha nem kértek ilyesmit.

Esetleg milliós összegért vásároltál műszaki cikkeket?

Nem kötekedem, hidd el, tényleg nem értem, hogy ha van ilyen, akkor mitől függ.

Tőlem csak a SZÉP-kártya aláírást kérik a Mekiben.

2016. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Miféle bolt íratja alá?

Régen sem volt ilyen."


De, regen szinte csak olyan volt hogy PIN-Kod + alairas. Par eve vezettek be hogy vagy ez vagy az, es altalaban PIN kodot ker.


Itt Nemetorszagban veletlenszeruen dobja a gep hogy alairsz vagy PIN-kodot adsz. 10bol 8 szor PINkodot ker, 2x alairast.

2016. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj, én azt írtam, amit én tapasztalok.

És szerintem Magyarországról szól a kérdés.


Valamikor a 90-es évek végén kaphattam meg az első kártyámat, nem tudom pontosan.

És tényleg soha, de soha nem kellett aláírnom blokkot.

2016. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Értem, hogy nem kérték tőled, eddig is ezt írtad...

Csak azt nem értem, hogy miért olyan nehéz elfogadnod, hogy mástól meg kérték. Itt Magyarországon. Nem mostanában, hanem mondjuk 10 éve. De kérték. Mi értelme lenne erről több embernek itt hazudnia?

2016. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Tőlem mostanában is kértek aláírást. Mégpedig akkor, amikor nem fogadta el a chip részét a kártyámnak és a régi kártyalehúzással fizettem. Nem ellenőrizték az aláírást.
2016. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!