Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két órára vagyok bejelentve,...

Capi77 kérdése:

Két órára vagyok bejelentve, bért nem kapok, kb 2 hónapja dolgozom itt. Mennyi ebben az esetben a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Ez a cég kötelezett egy OKJ tanfolyamra, a tesztet megírtam, másnap az első órára bementem, de nem írtam alá szerződést, csak jelenlétit, ezért eljöttem.Nagyon drága a tanfolyam.Kötelezhetnek a kifizetésére?

2018. nov. 11. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már rég továbbálltam volna.

A tanfolyam kifizetésére nem kötelezhetnek.


Ezt írom másoknak is:


SEMMIFÉLE MUNKAHELY, SEMMIFÉLE ANYAGI TERHET NEM TEHET a majdani vagy a jelenlegi munkavállalója nyakába, semmiféle jogcímen.

Egyébként is, az ember egy munkahelyre pénzt keresni, nem pedig költeni megy.

2018. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"bért nem kapok"


Tessék?!?!?!?!


Így dolgozol kb. 2 hónapja?


Tessék?!?!?!


"Mennyi ebben az esetben a felmondási idő?"


A bér nem fizetése konkrétan jogalap egy azonnali hatályú felmondáshoz. Ha nincs a cégnél kollektív szerződés, ami mást írna elő, akkor a bérfizetés napját követő 15 napon belül kell átadni az azonnali hatályú felmondást, aminek az átvételi dátumát tudnod kell igazolni egy jogvita esetén. Ha a 16. napon adod át, akkor a felmondásod jogellenes. A határidőket be kell tartani!

Azonnali hatályú felmondást köteles vagy indokolni. Az oknak valósnak kell lennie, általános megfogalmazás nem fogadható el.

Ha nem fizet bért, de kellene, akkor pontosan le kell írni, hogy melyik havi, milyen összegű bérrel tartozik, mikor kellett volna megfizetnie. Milyen egyeztetést kezdeményeztél ez ügyben a céggel. Milyen indokot hozott fel arra, hogy nem fizette ki a béred. Ígért-e valamit ezzel kapcsolatban, stb.


A fentiek alapján sem, és egyébként sem kötelezhet egy munkáltató arra, hogy az általa kötelezővé tett tanfolyam díját megtérítsd. Ha aláírtál szerződést ezzel kapcsolatban, ha nem.


Ha Te kérnéd, hogy járuljon hozzá valamilyen tanulmányodhoz anyagilag, akkor azt tanulmányi szerződéssel tehetné, amelyben kikötheti, hogy ha nem végzed el, akkor a hozzájárulást meg kell térítened. Egyéb feltételeket is szabhat (cég munkavállalója maradsz X ideig stb.), de ugye ennek aláírása nem kötelező a részedről.

2018. nov. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!