Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adósságot is örököltem. Több...

Adósságot is örököltem. Több hitelező is van. Honnan tudom mi a helyes hitelező kielégítési sorrend?

Figyelt kérdés

#kielégítési sorrend
2018. nov. 11. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsis az adossag az orokseghez kepest?
2018. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom mi a szabályos rendje. De talán nézd meg hogy kinek mióta van a tartozás és a legrégebbitől haladj a legújabb felé.

Vagy a legkisebb adósságokat fizesd ki először és akkor darabra kevesebb probléma marad.

Esetleg jelezhetnéd az illetők (személy, cég?) felé hogy örökösödés miatt nálad az adósság és kérhetnél méltányossági türelmi időt a megfizetéshez. Akkor kiderülne melyiknek mennyi türelme van. Pl ha szolgáltató, akkor lehet hogy kikapcsolják ha nem fizetsz és akkor egy csomó pénzbe kerül még visszaköttetni is, tehát jobban jársz ha nekik fizetsz előbb, míg egy bank pl. amúgy is kamatot számol fel, ott csak nő az adósság. A magányszemélyek hajlandóak kicsit várni ha megtudják, hogy legalább ki lesznek végre fizetve.

2018. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adósságot csak a hagyaték erejéig örökölhető. Ha több ha hagyaték ,és igényt tartasz rá, akkor öröklöd az adósságot is. Hagyatéki tárgyaláson a közjegyző pontosan mindent elmond, hogy honnan ki tart igényt az tartozásra. Mivel előre tudod ki milyen összegre tart igény, így akár a hagyatéki tárgyaláson is rendezheted, vagy felveszed az hitelezőkkel a kapcsolatot, és megbeszéled velük, hogy milyen számlaszámra utalod a tartozásokat.
2018. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődj konkrétumokra és utasítsd vissza az örökséget .
2018. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!