Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezév szept.15-én lejár a...

Ezév szept.15-én lejár a személyi igazolványom. Mikor mehetek el leghamarabb megújíttatni? Mi a megújítás menete?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 20:35
 1/7 anonim válasza:

Amikor nekem egy éve lejárt, akkor először befizettem valamilyen csekket postán, ilyen okmánybélyeg szerűség, 1500 Ft az illetéke. A bizonylatot magammal vittem, és így egyszerűbb volt a menete a dolgoknak, de lehet hogy ezt csak vidéken lehet megcsinálni.

Az hogy mikor mész el, szinte mindegy, mert kapsz egy ideiglenes papírt, amíg meg nem küldik az új személyidet

2010. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

20:50 vagyok

"Mindegy" úé hogy persze ne mászkálj személyi nélkül:D

2010. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leghamarabb 30 nappal a lejárat előtt mehetsz Kapsz egy ideiglenes igazolványt és kb 1-2 héten belül postán küldik az újat Vagy ha így nem jó akkor magadnál tartod a régit de akkor küldenek egy levelet hogy kész van az új személyi és be kell menni érte az okmányirodába
2010. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Általában postán küldik ki az újat, nem kell érte ismét bemenni az okmányirodába.

Egyébként a régit azt nekem kilyukasztották, szóval azt már nemigen tudod használni...(Első voltam)

2010. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem be kellett érte mennem mert még szükségem volt hivatalos személyi igazolványra (azon a héten voltak a választások) De érdemesebb úgy kérni hogy kiküldjék postán Én a lányommal egyszerre csináltattam a lányomét kiküldték postán és majdnem két héttel előbb megkapta mint én
2010. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát Augusztus közepe fele mehetek leghamarabb. Miskolci vagyok, amúgy.

Arra emlékszem, hogy mielőtt a mostani személyimet megkaptam volna, egy papírral járkáltam néhány napig, amit a személyi helyett átmenetileg magammal kellet hurcolni mindenhová.

2010. jún. 26. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen,egy hónappal a lejárata előtt menj be!(Nekem is ezt mondták az okmányirodába.)
2010. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!