Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számlát kötelező adni? És...

Számlát kötelező adni? És melyik az eredeti?

Figyelt kérdés
Mostanában többször feltették nekem a kérdést étteremben, hogy a számlamásolatot kérem-e? Egyrész nem értem, a számla adása nem törvényileg kötelező? szerintem nem lehetne megkérdezni, hogy kérem-e. Másrészt kié az eredeti, én azt hittem én kapok számlát mindenképpen, és a másolat az övék esetleg. Ezek szerint rosszul tudtam és nekik van az eredeti és én kapok másolatot? Végülis mire szolgál a számla?

2018. nov. 16. 14:53
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:

szerintem a tételessen listázott izére gondolnak aminek a neve szerintem szakszerűen nem számla csak így nevezik.

Nyugtát (pénztárgépi blokkot) kell kapnod de ezen az éttermek esetében szerintem csak a végösszeg szerepel. Az "áfás számla" külön kategoria ehhez kell név cím stb ezt általában külön kell kérni

2018. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdezik, hogy kérsz-e számlát, mert hátha el tudod számolni valamilyen formában. Ha nem kérsz számlát, akkor nyugtát kell adniuk.
2018. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Számlát nem kötelező adni, csak nyugtát. Ugyanakkor kérhetsz számlát is az éttermi fogyasztásról, ha pl el szeretnéd számolni költségként.
2018. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
semmit nem adtak nyugtát se, ez ilyen nyomtatási spórlás miatti kérdezés, csak kérdem, hogy törvényes-e?
2018. nov. 16. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem törvényes. Nálunk a főiskolán a nyomtatványboltban sem adnak semmit, pedig ott is kéne. nem szólok miatta senkinek, nem akarok rosszat nekik, hiszen sem engem, sem más nem károsítanak meg ezzel tudtommal. De ha bárkinek bármilyen kára származna ebből, jelenteném a hatóságoknak. Így a korrekt.
2018. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!