Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthon melege program sikeres...

Otthon melege program sikeres pályázata esetén jár valami retorzió, ha mégsem történik meg a vásárlás?

Figyelt kérdés

Hűtőgépet szeretnék vásárolni az Otthon melege program keretében. Budapesti vagyok, 2 nap múlva kell beadni a pályázatot. a Pályázati útmutatót átfutottam, azt látom, hogy:


Kedvezményezett a 3. számú melléklet szerinti

átadás-átvételi dokumentációval igazoltan köteles átvenni az új háztartási nagygépet.


és:


Támogató jogosult a Támogatást részben vagy egészben visszavonni..., ha: a gépvásárlás meghiúsul...


Van bármi más retorzió, ha meghiúsul a vásárlás? Pl a következő ilyen pályázaton már hátránnyal vagy egyáltalán nem indulhatok? Elnézést, ha ez szerepel az említett vagy másik dokumentumban, akkor én átsiklottam felette.


Látom, hogy 150 nap van a vásárlásra és nyilván szándékomban is áll, de a vásárlandó hűtőnek egy adott helyre kell beférnie és belső méretben kisebbet nem szeretnék mint a jelenlegi. Pár napja néztem egy üzletben, de sajnos nem volt olyan hűtő, ami nekem megfelelt volna. A támogatott készülékek listáján persze szerepel ilyen.



2018. nov. 17. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem veszed át, megvonják a kedvezményt. Azért nézd meg másik boltban is, esetleg rendelésre is kaphatsz egy adott típust, ha az szerepel a listában.
2018. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az egyik, a pályázatban résztvevő üzletben az eladó azt mondta, hogy ha véletlen nincs a jelenleg kiszemelt termék, akkor más, a katalógusban szereplő, hasonló kategóriájú (energiaosztály, fogyasztás, jelleg) terméket is lehet vásárolni.
2018. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: Milyen kedvezményt vonnak meg, ha nem is veszek semmit?:) A jövőben nem pályázhatok újra?


#2: Igen, ez rendben van, remélem fogok is találni majd fél év alatt, csak azért nem szeretnék valami olyat vásárolni amit nem akarok annyira mert kötelező. Azt is láttam, hogy akár alacsonyabb energiaosztályút is lehet mint amire beadtam a pályázatot, nyilván ekkor kevesebb lesz a támogatás.


Egyébként arról van valakinek tapasztalata, hogy mennyire valószínű a támogatás elnyerése? Jelenleg egy 2004-es hűtőgépem van, ha ez számít bármit is az elbírálásnál.


Illetve mit kezdenek a régi hűtővel? Szemét lesz? Mert igazából ez még egy teljesen jó hűtő, de nyilván nem ér annyit mint a támogatás, de elég nagy pocséklás lenne kidobni azt a sok hűtőt amit leadnak, hisz az országban szerintem jóval több ettől rosszabb hűtő és mosógép található.

2018. nov. 17. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elnyert kedvezményt. :)


Ja igen, nem kötelező a pályázat benyújtásakor megjelölt készüléket megvenni, csak feleljen meg a kiírt feltételeknek .

2018. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!