Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkérheti-e tőlem a lottózóban...

Elkérheti-e tőlem a lottózóban a kiszolgáló nő állandóan a személyi igazolványomat, amikor már tudja, hogy 18 elmúltam?

Figyelt kérdés
Alább bővebben:a közeli Tesco lottózójában vásárolok minden héten hatoslottót,ahol a kiszolgáló hölgyemény mindig kötekszik velem,az aprópénzt sem akarta elfogadni,azt mostmár elfogadta miután beírtam a panaszkönyvbe. Most azzal piszkál,hogy minden vásárlásnál személyi igazolványt kér tőlem,különben nem szolgál ki. Tudja,hogy elmúltam 18,csak ezzel basztatni akar. Neki ezt joga van megtenni???

2018. okt. 23. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van sajnos. Ha már ismer és tudja, hogy 18+ vagy akkor is.
2018. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Elkérheti. Te nem vagy köteles odaadni, de ezzel nem igazolod hitelt érdemlően, hogy elmúltál 18, és emiatt jogosult téged nem kiszolgálni.
2018. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elkérheti, Nem köteles emlékezni rád és arra, hogy már megnézte.
2018. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Minden alkalommal beírhatsz a panaszkönyvbe és mindegyiket ki kell vizsgálniuk és írásban tájékoztatni téged.

Ha nem teszik, akkor kormányhivatal megbünteti őket.

2018. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, mint valami hatósági igazolványt, előre készítsd ki és úgy kérj hatoslottót.
2018. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neki ez a dolga; be kell tartania a formaiságokat; még akkoris fullra biztosra kell menni, ha már látott, és tudja, hogy ki vagy, tud hova tenni téged. Tőle ezt várják el, és jól kell csinálnia. ez a feladata. Ez nem egy olyan kemény, nagy-dolog, amit félvállról el "kéne" lustálkodni. Nem nagy kérés a számára ( az ő feladatának, tehát nem megerőltető a számára) , és neked se, a te számodra sem meherőltető, gogy igazoljad az,t hogy már elmúltál 18 éves. Ez így járja, ez a szabály, hogy neki ezt ellenőriznie kell, és akkor végzi jól, kifogástalanul a dolgát.
2018. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 22 is volt mikor elkérték tőle. Ő meg szívbaj nélkül megmutatta.

Utána is előfordult, hogy elkérték : igazolja hogy elmúlt 18.

Valószínű kapott büntit ez miatt. Így inkább elkéri. Te meg inkább örülj hogy fiatalítanak.

Én örülnék neki ha az 50 évemmel ne mondanák azt Hogy csak ennyi?? Jó 55 nek gondoltalak.

2018. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!