Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami esélyem arra, hogy...

Van valami esélyem arra, hogy vagy vissza kapjam a pénzemet a cégtől vagy más típusú matracot ajánljanak fel?

Figyelt kérdés

3 és fél hónap után kifeküdté vált a matrac... Sajnos a jótállási jegyen csak csere vagy javítás van megadva, és csak ugyanolyanra cserélik... :/ De annak meg mi értelme van? Ráadásul, ez egy frissen legyártott matrac volt, tehát nem értem, mit várnak az ugyanilyentől, hogy az nem fog tönkremenni ugyanígy?

A fogyasztóvédelem azt javasolta, hogy forduljak a békéltető testülethez? Van értelme elkezdenem ezt a hercehurcát?


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. nov. 20. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

ha csak nem valami fél milliós matracról van szó, akkor én nem szórakoznék vele.

cseréltesd ki közben vegyél egy másikat, jobb minőségűt.

2018. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs, a fogy.védelmes mondat nem kérdés akart lenni, hanem kijelentés. Egyébként, írtam a fogy.védelemnek, hogy csak csere v javítás van megadva, de valamiért mégis mondták, hogy forduljak a Békéltető Testülethez, tehát akkor lehet esélyem?
2018. nov. 20. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyot csalódtam a szivacsmatracokban, mind kigödrösödik alig használtan is, tele ilyen tapasztalatokkal a net. A zónázottság ezt még tovább súlyosbítja. Gondolkodom, hogy megint bonellrugósra váltok.
2018. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát, nem milliós matrac, de 60 ezer volt, szerintem azért az sem kevés... :/ Nem tudom, hogy gondolják ezt, hogyha már 3 hónap után ilyen, mi lesz vele 2-3 év múlva ... és a garancia meg egészen 10 évre szól, de akkor nem tudom, mire jó az egész.

Én most újat biztosan nem szeretnék venni, azt kicsit túlzásnak érezném, így hogy nem régen vettem ezt.

2018. nov. 20. 17:36
 5/8 A kérdező kommentje:
És igen, habszivacs ez is... :/ Én is rugósat szerettem volna helyette venni, vagy tőlük kérni, ha másra nincsen lehetőség.
2018. nov. 20. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, matracnál mit ír a szabályozás, de pl. műszaki eszköz esetén ha cserélni kell, mert nem tudják javítani, akkor újraindul a jótállási idő. Ha matracnál is ez van, akkor 3 havonta lesz egy új matracod, és kész.

A céggel próbáltál már alkudozni, hogy esetleg visszafizetnék az árat, valamennyi levonással?

2018. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

habszivacs matrac 2 forintot nem ér. saját tapasztalat.

én is megjártam azt az utat, hogy kezdtem olcsó matracokkal, aztán a végén már elegem lett belőle.

vettem egy minőségit 160 ezerért, 5 éve megvan és semmi nyoma gödrösödésnek.

nyilván drága egyben kifizetni, de megéri hisz az életünk tetemes részét "átalusszuk".

2018. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam velük egyezkedni, és csak a cserét ajánlották fel... :/
2018. nov. 21. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!