Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szamoljak ki? Ez most...

Hogyan szamoljak ki? Ez most realis?

Figyelt kérdés
Sziasztok, A felesegem 60.000 ft gyerektartast ker egy gyerekre ! Nem sok ez?! Felre ertes ne essek,de en veszem meg neki a dragabb dolgokat,cipo ,telo,ruhak,lett uj hobbija azokhoz a dragabb cuccokat,es heti 3 alkalommal nalam van,Akkor is megkap mindent,hetvegente a dragabb jatszohazakba is en fizetem be stb stb.Akkor megis ,hogyan kene meg ezen felul 60 adjak?!
2018. nov. 22. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1 gyermek után ált. a jövedelem 20 %-át szokták tartásdíj címén megállapítani.

Ha nettó 300 k-t keresel, akkor ez reális.


Amit veszel neki, az a tartásba nem számít bele, tehát a díjból nem vonhatod le ennek költségét.

2018. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
160 a nettom,a kozos hazat osztani nem akarja,arra is kizarolagos hasznalatot kert! En kertem,h oldjuk meg bekesen,osszuk el ami van,egyezzunk meg egy realis gyerektartasban,emelett en allom a nagyobb kiadasokat.Ezt o nem szeretne,ugy adta be a valast,h Havi 60 ker gyt, a hazat is csak o szeretne,nekem abbol nem jar semmi.
2018. nov. 22. 11:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tehet ki a házatokból csak úgy, max. kifizethet. Szerintem. Ha meg van annyi pénze akkor nincs rászorulva a havi 60 E-re, elég a 20%.
2018. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
O igy vezette le ,h annyiba merul a gyerek ,h havi 60.kell adjak,van meg egy nyaralonk is az nincs benne a beadvanybqn arrol hallgat,mert az kell neki automatikusan.Elmondtam neki ,h nincs igaza,de szerinte en hulye vagyok.
2018. nov. 22. 13:09
 5/13 A kérdező kommentje:
A masik,h kerte ,h a gyereket csak kethetente szombaton lathatom 10 tol 16 oraig? Ezt viszont mi jogon? Mindebt megtettem eddig is a gyereker,sokat van nalam.Akkor ezt h kerheti? Vagy ezt megkaphatja?
2018. nov. 22. 13:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj ügyvédhez és vele konzultálj. Sose értettem hogy lehet konkrét jogi tanácsot kérni random emberektől megfelelő tájékoztatás nélkül. Ez bírósági ügy nem elég azt mondanod, hogy feleségem ezt vagy azt követelte, hogy milyen módon, pontosan mit követel, van róla bírósági értesítésed az alapján tudsz tanácsot kérni szakembertől. Az meg főleg, homály, hogy most kinek van nyaralója, mikor lett szerezve, és mi alapján lesz az övé miközben nem is követelte a beadványban? Szedd össze a papírokat és keress egy válóperes ügyvédet, ugyanis az elmondottak alapján a feleséged annyit akar lehúzni rólad amennyit csak tud, hidd el bármennyit költesz is ügyvédre ha találsz egy normálisat max néhány hónap alatt visszahozza a díját a csökkentett gyerektartásban, meg többet láthatod majd a gyereked, mint a kétheti néhány óra.
2018. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megyek is ugyvedhez,csak addig is tudni akartam hatha volt valaki hasonlo helyzetben.Minden kozos,haz ,nyaralo.De a hazat azt akarja,felet fizetni nem.A nyaralot meg azt mondta multklr az a gyereke es pont.Lathatni nem lathatom csak net hetbe a gyerekem par orat, de fizetni fizessek mint a katonatiszt.Csak azt nem ertem,h ezt ugyveddel irtak meg,egy ugyved ilyeneket megir?!
2018. nov. 22. 14:13
 8/13 anonim válasza:
Mindenről kérj számlát, amit a gyereknek fizetsz. Átlagosan 20-30ezer gyerektartást szoktak megállapítani. A lakásra kérhetsz lakáshasználati díjat. A vagyoni megosztást indítsátok el mielőbb, a mién már 3 éve tart. Ott bebizonyíthatod mit hagytál ott, mire tartasz igényt. Még azt is szokták csinálni, hogy az ingatlan fejében nem fizetsz gyermektartást. Mindenképp ügyvéddel konzultálj!
2018. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha váltok akkor a közös vagyon fele a tied. Mindennek a fele - kivéve ha örökölte a feleséged vagy van róla házassági szerződésetek.

Vagyis akár hallgat a nyaralóról akár nem, TE beszélj róla és kész.

Ő kérhet akármekkora gyerektartást neked nem kell belemenned. Ez csak egy lehetőség a megegyezésre. Ha nem sikerül mert valamelyik félnek nem tetszik, akkor majd a bíróság fog dönteni.

Bár régen volt de az én szüleimnél pl. a lakás fele-fele arányban lett elosztva és anyám apámat fizette ki belőle, hogy mi benne maradhassunk. Ez úgy történt hogy ami gyerektartást kapott havonta - az ment vissza törlesztésként. Vagyis (akkor ugyan) a bíróság szerint is jogszerű volt tulajdonképpen a közös tulajdonú lakás átadása a gyerektartás helyett éveken át.

Azonban ne feledd, a gyerektartás nem a volt nejednek megy hanem a gyerekednek! Ha többet ítél meg majd a bíróság mint amit jogosnak tartanál, akkor sem szólhatsz ellene, csak kérheted hogy akkor cserében osztozzatok meg ezentúl a gyerek azon vásárlásainak költségén is, amiket eddig te vettél neki. Vagyis ha megítélik a 60 ezret akkor abban már benne van pl. amit egyébként ruhára költenél neki. Csak ezt a gyerekkel is meg kell beszélned, hogy nem te gondolod másképpen, nem te nem akarsz neki ezentúl megvenni mindent, mint eddig, hanem az a bíróság döntése, hogy azt a pénzt amiből megvehetnéd neki, azt oda kell adnod az édesanyjának és majd ő veszi meg neki belőle.

A láthatás pedig csak akkor korlátozható ilyen rövid időre ha valamivel okot adtál rá - a válás nem az.

Javaslom én is, hogy beszélj ügyvéddel, de adj be ellenkező keresetet, kérd, hogy nálad helyezzék el a gyereket, legyél te a gondviselő, maradhass te a közös lakásban a gyerekkel és te szabhass meg láthatást a nejednek. Ugyanolyan jogon kérheti ezt az apa, mint az anya. Nyugodtan hivatkozhatsz arra, hogy a nejed el akar szakítani a gyerekedtől ezzel a kis láthatással.

Vagy kérheted a közös felügyeletet, amikor mindkettőtöknél egyformán kell legyen a gyerek - netán ugyanabban a házban élve tovább együtt, csak elváltan.

Nem kell ezt végigvinned, csak éreztetni vele és a bírósággal is, hogy számodra fontos a gyermekeddel való kapcsolattartás. Egy ilyen lépés a nejedet is elgondolkodtathatja esetleg és hajlandó lehet normálisabb feltételekkel válni.

Vagy nem.

A lényeg, hogy soha ne mocskolódj, ne keverd bele a gyereket a kettőtök vitájába és ne jelentgesd fel. Egy barátunkkal ezt tette a férje a váláskor és a gyerekeit teljesen elveszítette a pasi miatta, meg a barátait is akik megdöbbentek a viselkedésén.

2018. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Te is kérheted, hogy a gyerek nálad legyen elhelyezve
2018. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!