Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért Magyarországon hány év...

Ezért Magyarországon hány év börtön járna?

Figyelt kérdés
Ma olvastam egy cikket, hogy Olaszországban egy nő egy 35 éven át tartó, erőszakkal teli házasságból válni akart, erre a férje leöntötte savval, ezzel teljesen eltorzítva az arcát. 15 hónap börtönbüntetést kapott, ma szabad. Aki jártas a magyar jogban leírná, hogy itthon ezért hánytól hány évig (hónapig) terjedő büntetés jár?
2018. nov. 26. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:

11 év

[link]

2018. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés egyértelmű, ezt a Btk. 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni (Btk. 164. § (1) bekezdésébe ütköző és a (6) bekezdés d) pontja szerint minősülő testi sértés bűntette). Viszont szerintem szakértőt érdemes az eljárásban kérni, hogy megállapíthassák, a sérülések életveszélyesek voltak-e, mert ha igen, akkor már a (8) bekezdés I. fordulata szerinti életveszélyt okozó testi sértés bűntettéről beszélünk, amit 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetnek.
2018. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Életveszélyt okozó testi sértés, magánlaksértés, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés, okirattal visszaélés és személyi szabadság megsértése bűntette"


A lúgos orvos "kicsit többet" követett el, mint egy ember megcsonkítása, márpedig az akkor óhatatlanul súlyosabb büntetést von maga után. (2-12 év volt ott a büntetési tétel, nem 1-5 év vagy 2-8 év.)

2018. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdésben szereplő esetben se csak savval leöntésről van szó.
2018. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a nő arcát a neten, ha láttatok már savval leöntött embert, akkor el tudjátok képzelni. Mint egy szörnyszülött, és így fog kinézni élete végéig, vagy csak egy kicsit jobban x számú helyreállító műtét után. Hogy lehet egy ilyen tettet 15 hónappal megúszni? Szerintem ez nagyon durva. Én még az 5 évet is keveslem.
2018. nov. 26. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem, a nő családtagjai/barátai el fogják kapni az illetőt.
2018. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs információm az olasz esetről, de azt feltételezem, hogy lenni kellett ott valami erősen enyhítő körülménynek, pl. sértetti közrehatásnak, hogy ilyen enyhe legyen az ítélet egy ilyen súlyos ügyben. Nem gondolom, hogy az olasz törvények annyira enyhék lennének.
2018. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!