Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szerelő agyoncsapja...

Ha a szerelő agyoncsapja magát árammal, zuhogó esőben, miközben az én kertemben szerel, engem lecsukhatnak?

Figyelt kérdés

-A családunk bérelte fel

-Mi kertünkben szerel

-Én biztosítom neki a konnektort

(-ő nem az alkalmazottam vagy ilyesmi, csak meg lett bízva)


Ha agyoncsapja magát, engem terhel-e felelősség, indulhat e ellenem eljárás gondatlanságból elkövetett emberölés miatt?


(Tavaly esőben szerelt nálunk, és nem bírtuk lebeszélni, idén is ez lesz, úgy tűnik)



2018. nov. 26. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha te okoztad a hibát ami miatt agyoncsapja az áram, akkor igen. Pl. ha te adtál neki olyan szerszámot ami biztonságosnak látszott de nem az vagy nem árultál el neki olyan létfontosságú információt, ami kellett volna ahhoz, hogy jól döntsön. Pl nem mondod meg neki hogy még nincs lekapcsolva a főkapcsoló, pedig látod - vagy neked kellett volna áramtalanítanod a szerelés előtt és nem tetted meg.
2018. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ti nem vagytok szakemberek, azért béreltétek fel. Az ő dolga, hogy mit hogyan csinál. A tetőfedő ha leesik a tetőről az se a te bajod.
2018. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm!


(Én abban a hiszemben vagyok, hogy a szerszámok és az elosztó biztonságos, mert szoktuk használni! Szóval nem én okoznám, hanem az eső!)

2018. nov. 26. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek #2-vel.

Szakmai felelősség terheli, akkor is ő lenne a hibás ha te mint munkáltató utasítanád erre! Életveszélyes húzás, és ezt neki tudnia kell. Amint hozzákezd, a saját életével játszik mivel a szakmájából kifolyólag ezt tudja.

2018. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Saját felellőssége makszimum ha szándékossák gyanuja felmerülhet. Pl direkt visszakapcsolod a biztosítót mikor szerel. Viszont az hogy megcsapja az áram szerelés alatt önhibájából ahoz neked njncs közöd. Csak mentőt kell hívnod ennyi a dolog.
2018. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Csak, ha szándékosan alakítottad úgy a dolgokat, hogy őt baleset érje; pl. visszakapcsolod az áramellátást, direkt átalakított eszközt adsz neki vagy alakítod át a vezetékhálózatot. Szóval a szándékosság számít, amit ő követ el a foglalkozáskörében, az az ő felelőssége, villámcsapás pedig vis maior.
2018. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!