Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Google kiad adatokat valakir...

A Google kiad adatokat valakiről, ha becsületsértésért akarok eljárást indítani?

Figyelt kérdés
Természetesen egy semmitmondó nicknév mögé bújt illetőről van szó. Kinek mi a tapasztalata? A google kiadja, ha kérem, hogy ki van a nicknév mögött? Vagy azt a hatóság teszi meg? Screenshotjaim vannak a becsületsértő megnyilvánulásokról, amiket több ember előtt tett. Mi ilyenkor a teendő? Köszönöm szépen a válaszokat.

2018. nov. 26. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Neked egészen biztosan nem, hatóságnak talán, de azt is elbírálják, nem minden esetben.

Bár nem értem mi köze a googlenak egy nicknévnek. A google hogyan tudná ki van egy nicknév mögött? Max a honlap szolgáltatója, ahol a nicknév posztolt bármit, az tud valamit róla.

2018. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nickneved van és nem a te neved akkor honnan tudná bárki, hogy ki sértette kinek a becsületét? Nem értem a kérdést. Neked mi bajod van?
2018. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
youtube live-ban író, nicknév mögé bújt emberről van szó, aki a rendes nevemen megnevezett, sokak előtt. a youtube-ra a google rendszerébe kell beregisztrálni, ezért gondolom, hogy a google tudna adatokkal szolgálni, amiből az illető valós személyazonossága kideríthető. köszönöm a türelmes és emberi hangvételű válaszokat.
2018. nov. 26. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

És téged a valódi nevedet megnevezve sért a becsületedben, vagy valami felhasználói nevedet?


Én úgy gondolom, hogy a rendőrségen igencsak forgatni fogják a szemüket, és kb. leszarják, ha csak felhasználói névről van szó. Gondolj bele, hogy sokkal durvább esetekben sem emelik fel a seggüket.

Az is más, ha csak egyszeri esetről van szó, mintha folytatólagos ügy lenne, és hogy mekkora súlya van annak a bizonyos becsületsértésnek.


Egyébként minél kisebb súlya van egy ügynek, annál kevesebb energiát fektetnek a felgöngyölítésbe. Az államnak nem kevés pénzébe kerülne ennek a nyavalyádnak a lerendezése, és mi lenne belőle kb. Évek múlva azon az oldalon bocsánatkérésre köteleznék. És neked is elég sok energiádba kerülne.

Gondolj bele:

Foglalkoznak veled, hogy felveszik a jegyzőkönyvet, ha odáig jut az ügy és továbbítják a bíróság felé a dolgot, akkor hoznak egy bírósági határozatot, hogy adják ki az adatokat. Mivel a Google egy külföldi cég, stb. hát tudja a halál, utána meg az internetszolgáltatónál kideríteni a személyt.


Nem tudom, hogy miről van szó, de gondold át. Lehet, hogy te tennéd végül nevetségessé magadat.

2018. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
leírtam, hogy a valós nevemet használva tette a kijelentéseket. azért köszönöm a terjedelmes választ és az időt, amit ráfordítottál. voltak benne hasznos részek.
2018. nov. 26. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha azonosítható vagy belőle, akkor a rendőrségre kell menni vele, majd ők kiderítik.

De biztos számít a név is, hogy tényleg mennyire gyakori. És hogy mennyire konkrét a becsületsértés.

2018. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
A Google neked biztosan nem ad ki semmilyen információt. Hatóságnak talán, de annak sem 100%, hogy kiadják. És ha ki is adják, akkor sincs biztosíték arra, hogy a Google valóban tudja biztosan, hogy ki van a nicknév mögött. Ott is lehet kamu adatokat megadni.
2018. nov. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Orban Viktor hivatalos facebook oldalan a miniszterlenok profilkepe ala arcukat es nevuket egyarant vallalo emberek olyanomat irnak hogy "fordulj fel viktor te budos fereg" Szerinted ha egy orszag koramnyfojevel ezt buntetlen megtehetik akkro fog az barkit erdekelni hogy csunyat mondott rolad a joskapista? Le sem $zarja majd senki.
2018. nov. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Es amugy szerintem is nevetseges, hogy ilyen hulyesegen rinyalsz. Nem gondolod hogy annak a trollnak eppen ez volt a celja? Lepj tovabb. A youtube pedig annyit tesz (mar kert haverom ilyet) ilyen ugyben hogy torli a serto hozzaszolast. Bar sok esteben ehhez sem veszik a faradtsagot. Ugyhogy javaslom ne torodj a trollokkal
2018. nov. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovpet ***** válasza:
83%
# 8: Közszereplőként többet köteles tűrni az ember mint sima magánemberként. Nálunk egy miniszterelnök egyelőre még sima közszereplő és nem király, hogy érinthetetlen legyen.
2018. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!