Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a rendőrég talál egy...

Ha a rendőrég talál egy személyi igazolványt, és megszeretné találni az igazolványon lévő személy SZÜLEIT, hogyan deríti ezt ki?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha talál egy személyigazolványt, akkor nem az illetö SZÜLEIT keresi meg, hanem AZT, akié az igazolvány.

De ettöl függetlenül egyzserüen beadják a rendszerbe az igazolvány tulajdonosának adatait és már meg is vannak a szülei!

2018. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem, de most specifikusan a szülei megtalálására voltak kiváncsi :D


És ez milyen rendszer amibe bedobjék? Az okmányiroda rendszere?

2018. nov. 29. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi a fenéért keresnék az igazolvány tulajdonosának a szüleit?

Kivéve, ha fiatalkorú és bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható. Akkor viszont a belügyi nyilvántartásban megtalálják sac/kb 2 perc alatt.

2018. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"És ez milyen rendszer amibe bedobjék?"

Elégedj meg azzal, hogy olyan rendszer, amihez te soha nem fogsz hozzájutni!

2018. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a rendőrség keresné az igazolvány tulajdonosának a szüleit.

Találtam egyszer egy személyi igazolványt. Naiv módon bevittem a rendőrségre, azt mondták, vigyem el a polgi okmányirodára. Ennyit foglalkoztak vele.

2018. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De engem itt most az érdekel, hogy az a rendszer amit a rendőrség használ, az kimutatja a szüleinek a címét is, illetve a szülők elérhetőségét is?

2018. nov. 29. 16:46
 7/11 A kérdező kommentje:
És ez a rendszer egyenlő a belügyi nyilvántartással, vagy egy tök különálló rendőrségi rendszer?
2018. nov. 29. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon álmos vagyok és könnyen felejtek. Főleg hülyeségeket amiket elhatározok.
2018. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6, nem vagyok rendőrségi ember, az adatbázisok elméletére van csupán némi rálátásom. Úgy gondolom, utóbbira támaszkodva, hogy ha nincs konkrét ügy, amiben a rendőrség adatgyűjtést végezne, és a konkrét üggyel kapcsolatos személyek kapcsolatatait feltérképeznék, akkor a rendőrőrsön v. kapitányságon nincs olyan lehetőség, hogy gombnyomásra lekérdezzék az igazolvány tulajdonosának a szüleit. Ki tudják nyomozni, erre minden lehetőségük és tudásuk megvan, de gyanú nélkül -szórakozásból, időtöltésből, személyes kíváncsiságból- ezt nem hiszem, hogy megteszik. Nem hiszem, hogy volna olyan országos(!) adatbázis, amely az állampolgárok rokoni kapcsolatait tartalmazná. Több helyről -anyakönyv, lakcímnyilvántartó stb.-, több adatbázisból persze össze lehet szedni ezeket egy konkrét ügy kapcsán, de erre indok kell. Egy talált személyigazolvány esetében nem látok indokot.
2018. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést.


Akkor úgy kérdezem, hogyha nyomozás van, és találnak egy személyi igazolványt, akkor hogyan derítenék ki, kik a személyin található szemly szülei, és hol laknak?

2018. nov. 29. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!