Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit a teendő, ha valaki a...

Mit a teendő, ha valaki a családban őrizetlenül hagy a lakásban vagy házban egy műanyag mécsest a fa íróasztalon?

Figyelt kérdés

Ebben a házban kiskorú is lakik

Benti állatok ledönthetik és leéghet akár a ház

Az anyjának szóvá lett téve, de nem tarja veszélyesnek egyáltalán

Azzal magyarázza, hogy megemlékeznek valakiről és csak ez ami fontos

Terhel -e valakit felelősség?

Normális ember csinál ilyet szerintetek?



2018. dec. 3. 17:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Javítás: tartja
2018. dec. 3. 17:42
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Meggyújtották a gyertyát és elmentek hazulról?

Mert ha nem így volt, akkor kár rémeket látnod! Akkor senki soha nem gyújthatna gyertyát, mert mi lesz ha ez vagy az.

Valamibe, valamire csak rá volt rakva, nem az asztalra ragasztották gondolom.

2018. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A ház alsó részén ott hagyták egy üveg hamutartón (égő műanyag mécses).

[link]

De ott bármilyen állat könnyen feldöntheti pl. kutya, macska

Mellett könnyen lángra kapó gyúlékony holmik hevertek.


Ezt meglátva szóvá tettem és még én lettem lecseszve. "Mert sértem valakinek az emlékét"

Én azt látom, hogy a jövőjüket teszik ki potenciális veszélynek. Ha az ott meggyullad senki nem oltja el. 10 perc alatt leég az egész ház és oda minden vagyonuk. Ilyenkor gondolom a biztosító se fizet. Addig a tűzoltók se érnek ki. Ember, állatok vannak kitéve veszélynek. Felelőtlenség, nemtörődömség, ostobaság.

2018. dec. 3. 17:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Javítás: mellette
2018. dec. 3. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem NEKED van valami komnolyabb fóbiád vagy egyéb bajod!
2018. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Egy ház nem ég le percek alatt, csak egy Michael Bay filmben.

Elég kicsi az esélye, hogy egy fa asztal kigyullad egy rajta hagyott mécsestől. Nem tudom raktál-e már tüzet, de a fa az nem száraz falevél. Egy nagy falécet még ha akarod is nehéz meggyújtani csak úgy. Aláraksz gyújtóst, arra kis fát és arra a lécet. Próbálj meg stabilan égetni egy öngyújtóval egy lécet. Kicsit megkormozódik, de komolyan meg kell dolgoznod, hogy önfenntartóan égjen. Ha felborítják, akkor jó eséllyel kialszik már borulás közben.

Ha nem történt semmi baj, akkor engedd el.

Még ha esetleg ki is alakul tűz, ha otthon vannak, akkor el tudják oltani. Ha elhagyják a házat hosszú időre, akkor komolyabb a kockázat. De ha csak egy másik szobában vannak, akkor nem túl nagy.

Nem terhel senkit felelősség azért, mert nem történt semmi.

Igen, normális ember csinál ilyet. Az nem normális, aki ezért nem csak a gyerek szülőjénél panaszkodik, de még GYK kérdést is ír róla.

2018. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Az őrizetlenül hagyott gyertya valóban veszélyes még akkor is ha egy ilyen (gagyi) mécsesbe van is. Az állítás miszerint egy lakás nem ég le percek alatt bizony téves hisz a tűz akár 10 percen belül is akkorára válhat, hogy azt már csak tűzoltó tudja eloltani. Az lakásban tartózkodók mire észreveszik a bajt, sokszor már késő. A filmekben a zárt téri tüzek igazi veszélyét sose mutatják ez pedig nem más mint a füst ami nehézzé vagy sokszor már a tűz kezdeti szakaszán is lehetetlenné teszi a menekülést megfelelő védőeszköz nélkül.

Üdv.:

Egy tűzoltó aki már rengeteg ilyet látott.


ui.: Hazánkban a leghíresebb ilyen eset a régi Budapest Sportcsarnok tüze volt mely egyetlen egy ottfelejtett gyertyával indult.

2018. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző tűzoltó:

A legtöbb dologban igazad van, de abban nincs, hogy egy ilyen burkolatban lévő mécses rövid távon is különösebben veszélyes lenne. Ha felborul, akkor is leginkább csak kialszik, és kész. Nagyon speciális módon kell leesnie, hogy ne aludjon ki, és ráadásul ki is tudja olvasztani, meg tudja gyújtani a burkolatot. És ez akkor is időbe telik, tehát ha időnként ránéznek, akkor minimális a veszély.

Olyant viszont már többször láttam temetőben, hogy kifogyott belőle a sztearin vagy paraffin vagy micsoda, és meggyulladt a műanyag. Ez viszont megint csak kiszűrhető, ha odafigyel rá időnként az ember.

Mondjuk, nekem eszembe nem jutna tűzveszélyt okozni vele a saját házamban.

Ami igazán veszélyes, az a szabadon álló mécses vagy gyertya. Ha ádventi koszorúban van, akkor meg tökéletes baromság felügyelet nélkül hagyni.

Egy nőrokonomnak mániája meggyújtogatni, és már kétszer gyulladt meg a koszorú. Egyik esetben csak önmagában, mert azonnal észrevette, a másik esetben viszont már a terítő és a szőnyeg is lángolt. De nem lehet vele beszélni.

2018. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7-nek köszönöm a választ!
2018. dec. 5. 18:20
 10/11 A kérdező kommentje:
Poliészter, műanyag asztalterítő, függöny hamar lángra tud kapni (tapasztaltam). 1 perc akár és már vödör vízzel se lehet eloltani.
2018. dec. 5. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!