Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? Hol talalok olyan honlapot, ahol brit jogaszok valaszolnak munkaugyi/terhessegi ugyben kerdesekre?

Figyelt kérdés

Tobb mint 1 eve vagyok ugyanannal a cegnel. Eloleptettek uj pozicioba. Megint probaidos lettem. mivel a csoportvezetom a 3 honap probaido fele alatt szabadsagon es betegszabin volt igy meghosszabbitottak a probaidom + 1 honappal.

Terhes vagyok es ideges, hogy mi lesz, ha nem vesznek fel vegleg. Kirughatnak vagy a tobb mint 1 eves munkaviszonyt veszik figyelembe?


Itt egy ugyved (jogi cegnek dolgozik be a cegem) azt javasolta, hogy mondjam meg, hogy varandos vagyok, es akkor ha nem veglegesitenek, beperelhetem oket diszkriminacio miatt, mert akkor mondhatom, hogy azert nem vettek fel.

A 3 honapos probaido alatt a 2. ho vegen volt az eves ertekelesem ahol minden ponton atlagon felulire ertekeltek. Errol egy nyomtatott peldany a kezemben van.


Mit csinaljak?


2008. nov. 6. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Probald meg a gumtree-n, a Services-ben.

Bar szerintem jobb ha szemelyesen elmesz egy ugyvedhez, es akkor mindent pontosan megtudsz kerdezni, nem kell tovabb izgulnod!

2008. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi, megnezem.


It egy 500 fos jogi cegnel vagyok, beszeltem egy munkaugyis ugyveddel, o mondta, hogy ha kirugnak, akkor az 1 evem miatt jogtalan, ha meg elmondom, hogy terhes vagyok es utana nem engednel at a probaidon, akkor beperelhetem oket diszkriminacioval (nem miatti diszkr.)

Csak ez azert mindket esetben eleg felo. Szeretnek mas velemenyet is hallani.


Meg egyszer koszi a valaszt.

2008. nov. 6. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:

mindenesetre a gyerek jönni fog...

ugyhogy mond meg nekik minél hamarabb, ha tényleg kirugnak emiatt, akkor mehetsz az ügyvédhez (a városban biztos van egy-kettő)

ha nem rugnak ki akkor meg megnyugodhatsz és boldogabban várhatod a babádat.

Esetleg nézd meg ezt az oldalt employment law-val is foglalkoznak

[link]

bár szerintem jobb lenne személyesen beszélned valakivel.

Merre vagy idekint? én Wolverhamptonban :D

2008. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi neked is a valaszt, es a linket, megnezem. Gumtreen nem talaltam semmit sajnos.

Glasgowban vagyok, ugyhogy igen, lesz nehany ugyved a varosban :-)

Gondolom az iroda, ahol dolgozom nem foglalkozhatna majd az uggyel, mivel a cegemmel szerzodesben all, de tanacsot azert kapok mar most is, ugyhogy biztos tudnak baj eseten is javasolni valakit. Bar remelem nem kerul munkaugyi birosagra sor, vagy hasonlora.

2008. nov. 7. 10:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Naggyon jo ez az oldal!
2008. nov. 7. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!