Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A panel lakások eredetileg...

A panel lakások eredetileg magán- vagy bérlakások voltak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy úgy utalták ki igényre, de azt meg is kapta az illető, vagy csak bérelhette és a rendszerváltás után privatizálták őket? Vagy hogy működött ez annak idején? Anyum arra emlékszik, hogy mint “OTP öröklakás” kapták annó, de megvenni csak 90 után lehetett, és ez így nekem olyan ellentmondásos.

2018. dec. 5. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
A lakások nem voltak magántulajdonban, csak a kertes házak.
2018. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes volt.

Épültek IKV-s lakásnak és OTP-s vagy szövetkezeti lakásnak.

2018. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed az ellentmondást. Az én anyum azt mondja, tanácsi bérlakásként kapták anno, majd 90 után felajánlották nekik megvételre.
2018. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
Panel eredetileg nem volt magántulajdonban.
2018. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetett volna magántulajdon?
2018. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltak a tanácsi bérlakások meg az "OTP öröklakások". Azért nevezték igy mert az OTP folyósitotta a lakáshitelt. A lakótelepen a kicsit jobb minőségű tömb lett otp-s a szarabbik meg tanácsi.

Volt olyan is amikor egy nagyvállalat kötött legy tömböt és vállalati+otp hitellel adták a dolgozóknak.

2018. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltak BÉRlakások és voltak ÖRÖKlakások, vagyis saját tulajdonú lakások. Az én szüleim már beköltözésükkor tulajdonosai voltak a panel lakásuknak, csak még utána 30 évig fizették az OTP-nek a részleteket. A rendszerváltás után, amikor hírtelen megemelkedtek a kamatok és veszített a pénz az értékéből, akkor rengeteg embernek volt módjában kiváltani az OTP hitelét. (igazából nem lehetőség volt, az állam megemelte a tartozást ha nem fizették ki hamar).

Emellett a '90-es évek közepén tényleg sok lakást vásárolhattak meg a bérlőik. Akkor nagyon kellett a pénz az önkormányzatoknak és innen szereztek - kiárusították a lakásvagyont.

2018. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

#4 vagyok:


Tisztázzuk!


A Kádár-rendszerben szocializmus volt, amit a kommunizmushoz vezető útnak tartottak. A kommunizmusban pedig nincs magán tulajdon. Amit az állam épített lakást, az állami, azaz a nép tulajdona volt. Közös.

Mert hát ugyebár a paneleket nem magánemberek építették hanem az állam, tehát eleve nem lehetett magán tulajdon!

És akkor itt le is zárhatjuk ezt a kérdést.


Pécsen születtem, és itt is élek. A Kádár-rendszerben Pécs területe nagyjából a négyszeresére lett növelve a környező bányászati ipar miatt, 3 teljes városrész épült. Uránváros, Kertváros (akkori nevén: Lvov), és Meszes.

Van némi fogalmam a "Tanácsi" lakásokról és a PIK-ről. (Pécsi Ingatlan Kezelő Vállalat)

2018. dec. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8, Takács Zs5-nek:


Igen, lehet hogy a szüleid már beköltözéskor tulajdonjogot vehettek a lakásra, viszont ez biztos hogy nem a lakás MEGÉPÜLÉSEKKOR történt! Előttük már volt bérlője a lakásnak, igaz? Vagyis eredetileg állami tulajdonú volt, így megint csak visszatértünk a "startvonalhoz".

2018. dec. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

#8, Kérdezőnek:


Az a fajta öröklakás amit a szüleid evvel a címszóval kaptak, az egy zavaros kényszermegoldás volt a demokratikus látszat fenntartására. Papíron, és nevében is jelezték hogy a szüleid tulajdona (öröklakás), viszont a tényleges tulajdonjog akkor is az államé volt! Akkori "parasztvakítás".

2018. dec. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!