Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A panel lakások eredetileg...

A panel lakások eredetileg magán- vagy bérlakások voltak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy úgy utalták ki igényre, de azt meg is kapta az illető, vagy csak bérelhette és a rendszerváltás után privatizálták őket? Vagy hogy működött ez annak idején? Anyum arra emlékszik, hogy mint “OTP öröklakás” kapták annó, de megvenni csak 90 után lehetett, és ez így nekem olyan ellentmondásos.

2018. dec. 5. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9

Nem. Már megépülésekor az a lakótelep eladásra készült, mi voltunk az első lakói a lakásnak és tulajdon volt,, nem bérlemény. Hitelre vásárolták meg még akkor. A beköltözésünkkor a fél lakótelep még el sem készült - 1973-ban. Nekem az volt meglepő amikor kiderült, hogy nem ez volt az általános, hogy a rendszerváltáskor a lakások többsége állami tulajdonú bérlakás volt. Előtte szüleim egy ilyen bérlakásban laktak, szoba-konyhásban, de ezt a lakást vették és nem bérelték. Nem bérleti díjat fizettek havonta hanem az OTP hitel törlesztését.

2018. dec. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

10

Valódi tulajdonuk volt, nem látszólagos.

2018. dec. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#8, Takács Zs5-nek, idézlek:

"Nekem az volt meglepő amikor kiderült, hogy nem ez volt az általános,"


Jól gondolod. Ez nem hogy "meglepő", de akkori szemmel nézve súrolja a bűncselekményt határát! K'rva bátor vagy h'lye volt az a Tanács-elnök, aki ezt akkoriban meg merte kockáztatni! Simán kaphatott volna egy 20-ast, Állam-ellenes szervezkedés címén! HIHETETLEN!

2018. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#8:


És ha még azt is hozzá veszem hogy '73-

2018. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#8:


Bocs, de teljesen kiakadtam. Ez nem semmi!

2018. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 13

Baromságokat írsz, ne idegesítsd ezen magad.


Mi 1982-ben vettünk új építésű panellakást egy olyan lakótelepen, ahol minden lakást eleve eladásra építettek. (Én is meglepődtem, mikor megtudtam, hogy nem mindenhol így volt.)

Már átadás előtt egy évvel is voltunk ott megnézni a házat, amikor még nem is minden oldalfal volt berakva. Simán fel lehetett menni az emeletre, egy dolgozót vagy őrt sem láttunk.

1982-ben azon a lakótelepen volt már vagy 6 lakott ház, és évente kb. 1-et adtak át. A miénk után épült még úgy 10.

Apám egy országos nagyvállalatnál dolgozott, és ennél, meg sok egyéb nagyvállalatnál is bevett szokás volt, hogy panelvásárlása kedvezményes kölcsönt szereztek a dolgozóknak az OTP-től.

Szóval, az tény, hogy amikor átadták a kulcsot, akkor már megvolt az adásvételi szerződés.

Az egész városban, a többi lakótelepen is eleve eladásra építettek. Azt nem zárom ki, hogy a legelsők között esetleg volt 1-2 bérlakás, de az biztos, hogy nagyon kevés lehetett. (A szakmában dolgoztam egy darabig, ezért vannak ismereteim.)

2018. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!