Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis tanú e ha valaki a...

Hámori andrás kérdése:

Hamis tanú e ha valaki a bíróságon azt állítja hogy egy gyereknek el volt törve a lába majd később az ügyészség pedig azt hogy nem lehet megállapítani hogy el volt e törve?

Figyelt kérdés
Megtörtént eset Pécsi Bíróság és Pécsi Ügyészség.

2018. dec. 12. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mi alapján állította
2018. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, sokkal több részletet kellene írnod, hogy jó választ kaphass.

Alapvetően, ha az ügyészség szerint nem lehet megállapítani (és ennek a bíróság is helyt ad), akkor bármit vall a tanú, nem lehet bizonyítani, hogy nem mondott igazat.

De kellenének a körülmények.

2018. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a bíróságok nagy ívben tesznek arra, hogy ha valaki hamisan tanuzik.

Én például tárgyalási jegyzőkönyvekkel és dokumentumokkal igazoltam egy tárgyaláson, hogy a tanú ugyanarról a dologról totál ellentétesen vallott egy másik perben, mert ott más volt a barátnőjének az érdeke. Kértük is a bíróságot, hogy állapítsa meg a hamis tanuzást, de a bíróság nem akart foglalkozni vele.

Egy olyan ügyben, amiben mondhatod, hogy hát akkor nekem úgy tűnt, ezért mondtam azt, nem hinném hogy bármiféle következményekkel számolnod kellene.

2018. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pető László1 ***** válasza:

Az ügyészség a Bíróság alárendeltje! fogadni mernék, hogy az ügyészség megvárta a Bírói döntést majd azután hozott a bírói ítélethez simuló döntést! A legtöbbet maga a Bíró lódít álltalában ,van kivétel de sajnos ritka! A Bíróságok java része, valahol egy piac és egy cirkusz szintjén van

ügyvédek- bírók egymásnak keresik a pénzt álltalában az ügyfeleket meg megkopasztják! Ez erről szól semmi másról se jogok se törvények!

2020. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azok beszélték rá a tanukat akik elvetették az édesnyától a gyerekét.Ez egy jó ürügy volt számukra.
2021. nov. 28. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!