Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor küldhet az ügyészség...

Mikor küldhet az ügyészség hivatalos levelet? Csak büntető joggal foglalkozik az ügyészség? Behajtással nem?

Figyelt kérdés

Ma kaptam postai értesítőt, hogy levelet kaptam az ügyészségről.,de ma még nem tudom átvenni.

Nem csináltam semmit, nem zajlik ellenem semmilyen rendőrségi eljárás.

Viszont tanú voltam idén márciusban egy gyámügyi tárgyalásban, ami még nem zárult le, és lesz még egy tárgyalás.Lehetséges hogy ez miatt küldtek ki levelet?

Volt 2éve rendőrségi ügyem, mikor betörtek a lakásunkba, de azt már tavaly tavasszal lezárták.

Egy nagyon aggódó 30.hetes kismama



2014. jún. 19. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ügyészség, szinte kizárólagosan büntető ügyekkel foglalkozik, ezzel kapcsolatosan küldhet levelet. Tanúmeghalgatással kapcsolatban a bíróság intézi a dolgot.
2014. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod.

Viszont csak "úgy" nem küld az ügyészség levelet, nem?

Ha tegyük fel tettem volna valamit, akkor elöször a rendőrségre hívnának be vagy nem?Semmi ilyen levelet nem kaptam, hogy jelenjek meg kihallgatáson vagy bármi ilyesmit.

2014. jún. 19. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd nem lehet kitalálni a levél tartalmát, az elolvasása nélkül. Nem feltétlenül a rendőrségre hívnak be. Nem lehet megmondani, hogy ez most jó dolog (pl. ügyejtés), vagy rossz dolog (nem írok ide semmit, mert nem tudom mi lehet ijeszgetni meg nem akarlak).
2014. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tomala ***** válasza:
100%

Mindenképpen vedd át a levelet, mert minden hatóságtól érkező levelet kézbesítettnek kell tekinteni, ami "nem kereste" jelzéssel érkezik vissza postáról.

Szóval ha nem veszed át, akkor tripla hátrányba kerülsz:

- úgy tekintik, mintha átvetted volna, és ismernéd a tartalmát

- mégsem ismered a tartalmát

- ha nem teljesíted a benne foglalt kötelezettséget (már ha van benne), akkor azért is jár szankció.


Mellesleg az ügyészség bőven nem csak büntetőügyekkel foglalkozik, gyámügyekben például elég gyakran jelen van.

Behajtással viszont nem foglalkozik.

2014. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehát, hogy lehetne gyámügyről szó, ha még meg sem szült? Tanúkat meg korábbi gyámügyben miért értesítenének? Valamit félreolvastál.
2014. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!:)

Nem nagy dolog miatt kerestek, újra kezdték a nyomozást az ügyemben.

2014. jún. 21. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!