Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szilveszterkor December 31....

Szilveszterkor December 31. után este 20:00 órától lehet használni gázpisztolyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tehát az lenne a kérdésem hogy durrogtatásra lehet e használni gázpisztolyt riasztó lőszerrel?

Viselési engedély van nem tudom ennek a szabályait tehát több felől érdeklődnék ez ügyben...


Mert ugye vannak rakétázó toldatok is a gázpisztolyhoz!

Tehát úgy lehet használni hogy felfele tartom én durrogtatni vele ?


És ezt közterületre értem ahol tűzijátékokat és egyébb rakétákat lőnek fel !


Tehát mondom még1x nem büncselekményre és senki felé nem tartom ez értelem szerű! Szabad helyen ahol mások a rakétáit lövik fel.


Erre van valamilyen jogszabály hogy lehet e vagy sem ?


Köszi előre is aki értelmes infót tud erről mondani !


2018. dec. 14. 01:36
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem a kérdésed ,ha van tartási és viselési engedélyed akkor ezeket tudnod kéne.


Nem hiszem h lehetne használni ezeknek nem ez a célja.Azért egy puska illetve pisztoly lövés teljesen más mint egy petárda vagy tüzijáték...és bár az emberek nagy része nem tud különbséget tenni a 2között egy rendőr meg hallja lehet baj lesz.Lövés hangra azért eléggé ugranak.

A rakétázó toldat sem arra van h buliból lődözd.

Ha ezeket hobbira használná mindenki akkor kicsit a végén olyan lenne minta bárány aki mindenre farkast kiáltott.

+ha megsebesítesz valakit vele vagy történik valami baj akkor mindjárt kapsz mindenfélét a nyakadba.

Elhiszem h menő meg minden,de inkább maradj a megvásárolható tűzijátékoknál.

2018. dec. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A gázpisztolyokból lőhető rakéta EGÉSZ ÉVBEN!!! legálisan lőhető.


DE! A fegyver puszta elővétele is szabálysértés közterületen!


Azaz, hiába legális a rakétája, csak magánterületen állva lőheted ki.

2018. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem lehet használni. Önvédelmi célokra használhatod. A kedvem támadt szilveszterkor durrogtatni dolog nem önvédelmi cél. Bár, ha van olyan másik hülye, akkor szilveszterkor pont rád lövöldözik vele, akkor valószínűleg visszalőhetsz. :D
2018. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké kőszi!
2018. dec. 16. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!