Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi rasszizmus büntetendő?

Munkahelyi rasszizmus büntetendő?

Figyelt kérdés

Nemrég lett egy új munkahelyem, gyári munka...

Igen, diplomás ember vagyok 2 nyelvvizsgával és gyárban kell dolgoznom mert a szakmában nem tudok elhelyezkedni.

Igen, nem hófehér a bőröm színe de nem is teljesen sötét mint egy kissebségié, mégis már az első nap lecigányoztak. Már egy hónapja itt dolgozok és folyamatosan azt kell hallgatnom ey két embertől hogy cigányoznak és hozzá tesznek jelzőket is... ilyet hogy büdös, mocskos stb:. Mit lehetne ilyenkor tenni? Én csak dolgozni akarok nyugodt és békés körülmények között de ezt a pszichoterrort fogalmam sincs meddig fogom tudni elviselni... más lehtőségem nincs és nem akarok munkanélküli lnne... dolgozni akarok!

Kérlek segítsetek, ti hogyan kezelnétek az ilyen szituációt?


28/F



2018. dec. 20. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Mi a szakmád?
2018. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
történész diplomám van, de szerintem nem ez a lényeg...
2018. dec. 20. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Fogd meg a jelzőt, amit a cigány elé tesznek. Szedd le onnan, és tegyél mögé kicsinyitőképzőt és azt mond vissza neki. Ha nem hangzik jól, tetszőlegesen átköltheted, hasonló jelentésűre.


Példa:

Büdös cigány. Erre visszakérdezel: Mi a helyzet büdikém?

Mocskos cigány. Erre: Mi a helyzet prolikám?


Ha nem tudja a proli jelentését, akkor meg előveszed a történész diplomát és mondasz néhány szót a 18-19-es forradalomról.


Viccet félretéve, az embereket nem a sértés zavarja, hanem az, ha viccet csinálnak belőlük.

2018. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy ha van lehetőséged próbálj meg gyáron belül feljebb kerülni a ranglétrán. Nem tudom te milyen helyen dolgozol, de nálunk azért a sima melóson kívül vannak még QM-esek, gépbeállítók, ellenőrök. Ott betanítják ezeket, amik ehhez szükségesek. Esetleg, ha nem is feltétlen a szakmádban, de valami szellemi munkára nem tudnál jelentkezni? Tudom nem egyszerű, és biztosan próbáltad már, de hátha. Esetleg munkaügyi központon keresztül?
2018. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Ó, el ne hidd, hogy ez a származásod miatt van. Tény és való, hogy a cigányok 99%-a okkal és joggal kapja meg a jelzőket, és az is valós, hogy itt a Tiszántúlon bizony mindenkiben van egy előítélet velük szemben. Bennem is. Teljességgel fölösleges titkolni, hogy te a nagy-nagyon csekély százalékot képezed a romák közt, a munkahelyeden a munkatársaid hozzáállása mégis érthető sajnos vagy nem sajnos. Köszönd a 99%-nak... Na most az viszont, hogy nincs jobb állásod, ettől teljesen független. Én is diplomával, nyelvvizsgával voltam árufeltöltő, pizzafutár, gyári melós, most meg bolti eladó. Ennyit ér ma Magyarországon egy diploma, ami, azt gondolom, felháborítóbb annál, hogy néhány prosztó kollégád nem bír magával.
2018. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!