Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pár nap múlva végzek raktáros/...

Pár nap múlva végzek raktáros/targoncás OKJ-s tanfolyamon és a hatvani Bosch-ba mennék dolgozni, mint targoncás. Ezért érdekelne minden, amit a hatvaniról tudtok! Munkahelyi körülmények, fizetés, stb?

Figyelt kérdés
Bővebben: Szeptember 4-én vizsgázom raktárosból és fejezem be a 3 hónapos tanfolyamot. Célomnak jelenleg a hatvani Bosch-t tűztem ki. Tudok egyet s mást róla, habár azért meghallgatnék még tanácsokat/véleményeket, de inkább aki ott dolgozik/dolgozott, annak a tapasztalata érdekelne. A tanfolyam kezdetekor azt mondták, hogy a hatvani Bosch-ban a targoncás jól keres, ez egyfajta ajánlás volt szerintem. Pár hónappal ezelőtt volt egy szórólap, amin a hatvani Bosch-ba kerestek operátorokat nettó 180-200E forintos bérért. A tanfolyamon azt mondták, hogy ott a targoncás 220-240E forintot megtud keresni nettóban úgy, hogy nem szakad meg a munkától. Ebből azt szűrtem le (mármint a szórólapból), hogy ez a fizetés tényleg reális lehet. Igazából ilyen téren makacs vagyok, tehát engem nem fog befolyásolni a válasz, legyen az negatív,de szívesen meghallgatom az észrevételeket. Tudom jól, hogy még csak pályakezdő leszek, meg minden és aki már ott dolgozik sok ideje, tapasztalt, stb. az keres ilyen kategóriában szerintem, de én csak azt mondtam el, amit én gondolok jelenleg. (Azért kérdezek meg ilyesmit, mert szeretnék biztosra menni.) Gondolom majd (ha egyáltalán) jön olyan válasz, hogy ez nem is így van vagy ha ezt már tudod, akkor minek kérdezed meg, stb. Kíváncsiság. Valaki sokallja ezt a fizetést? Én az operátorihoz viszonyítottam és mivel ez szakma, ebből adódóan gondoltam, hogy ez tényleg reális lehet, na de mindegy. Várom a válaszokat és kérlek titeket ne pár szóval, hanem regénnyel válaszoljatok. Amúgy 19/F.

#pályakezdő #Hatvan #Bosch #targonca #targoncavezető #raktáros targoncás #fizetés a bosch-ban #bosch tapasztalatok #bosch vélemények
2018. szept. 1. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
B, kérdés: ha egy 3 hónapos targoncás tanfolyam után bárkinek ***** jó élete lesz, akkor miért nem végzi el mindenki ezt a tanfolyamot?
2018. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

''B, kérdés: ha egy 3 hónapos targoncás tanfolyam után bárkinek ***** jó élete lesz, akkor miért nem végzi el mindenki ezt a tanfolyamot?,,


Minden ember különbözik, ezt nem tudtad? :O Másrészt igen, 3 hónapos 2 az 1-ben OKJ-s tanfolyam volt és most fogok vizsgázni másodszorra. Ki beszélt itt a jó életről?! Azért ezt így estére... Túl hamar jött a válaszod, legközelebb előbb gondolkodj is. Én nem egy beképzelt, elkényeztetett ember vagyok, aki sokat akar és tudom, hogy az ország észak-keleti részén mi a helyzet. Nógrád megyében lakom, ez nem Miami. Nem várom el a milliós fizetést, de ezt kifejtettem már a kérdésben is. Itt én kérdezek. :)

2018. szept. 1. 20:42
 3/21 A kérdező kommentje:
Na igen, OKJ-s tanfolyam, de ettől függetlenül le kell becsülni? Másrészt hol máshol végzed el a targoncás, illetve raktáros képzést? Valahol a munkahelyed állja a képzést, de így is úgyis ezt csak OKJ-n tudok elvégezni. Másrészt azért ez 3 hónap volt, nem sok, de ahhoz képest nem is kevés idő. Van 14 napos is ha jól tudom, na akkor teljesen egyetértenék veled. Na de ez egy 3 hónapos képzés volt és tudom, hogy nem nehéz vagy nem egy Harvard Egyetem, de ez van. Kereskedelmet tanultam, véletlen összefügg a raktárossal, tehát még kapóra is jött. Na de én a targoncás utat választanám. Egyszer mindent el kell kezdeni, de ha neked van jobb ötleted, akkor azt meghallgatom. Végül befejezésnek: Mint írtam, nem fog befolyásolni a döntésemben a válasz.
2018. szept. 1. 20:56
 4/21 A kérdező kommentje:

Ostoba logikátlan válaszokat ne írjatok légyszíves!


Röviden még írok és mára már elég lesz. Szóval kit érdekel a 3 hónap, ennyi az időtartama és kész. Van 7 hónapos meg sokféle OKJ-s tanfolyam, de hidd el, ez bőven elég volt. 14 naposra meg nem mehettem, hiszen az lószar sem lett volna. Ahol én dolgoztam, ott a csomagoló-targoncás 40k-val keresett többet nettóban, mint én operátorként, ez is inspirált ebben a döntésben. Ja és ő ezt a 14 naposat végezte el. De ami leginkább kiakasztott ebben az ostoba válaszban az az, hogy más miért nem választja akkor ugyanezt, ha ezzel több pénzt keres meg jó élete lesz tőle. Hát ez jó kérdés, mert az életed nem attól lesz jó, hogy mennyi pénzt keresel, habár a mai világban már a pénz az úr sajnos, de akkor is a pénz ha boldogít is, csak részben és a megélhetés kulcsa. De akkor mondjad a politikusoknak ezt a szöveget, mert most emelték meg a bérüket. Meg amúgy is a jó élethez elengedhetetlen a pénz és mindenki többet akar. Valaki utcaseprő, nem az én életem, hanem az övé, ő dönti el, hogy miért azt választotta, miért nem a mérnököt. De mondom, a mai világban ez nehéz ügy is sok mindenen múlik. Ez nem RAGE, ne gondolja senki se azt, ha ezt olvassa, csak ha az ember valamit kihagy vagy nem ír oda az üzenetébe, akkor a másik ember egyből támadja ezt a hibáját.

2018. szept. 1. 21:51
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát én mint volt operátor ezt tudom nyilatkozni: hatalmas nagy raktár van, mivel körbevezettek minket gyárlátogatás alkalmával. Rengeteg targoncás van, és olyan is aki vezet valamiféle járművet (milkrun). Nagyon figyelj mindig ezt jótanácsként mondom. Számtalanszor volt az, hogy majdnem elcsaptak. Igaz nem targoncás hanem milkrunos. A milkrunosok járművel közlekednek a csarnokokban, és vontatnak ilyen szerelvényeket maguk után, amikre fel és leszedik a sorokról elvett kész árukat, majd viszik be a raktárba, alkatrészt hoznak a sorra stb. Azért volt pár veszélyes szituáció, mivel nem igazán hangosak. Pláne éjszakás műszakban ugye, mindenki fáradt, és figyelmetlenebb. Mondjuk ezt a figyeljünk egymásra dolgot nem csak targoncásoknak, és azoknak mondom akik vezetnek valamiféle járművet gyáron belül, hanem azoknak is akik a közelükben dolgoznak gyalogosként. Fizetés elég jó raktárosként azt mondják. Van meleg étel, én mindig rizst és rántott sajtot, meg húst ettem! :D Sajnos csak külsős cégen keresztül tudsz oda jutni ami nemes egyszerűséggel s#it. De majd te is megfogod tapasztalni a dolgokat. Ja és mostmár a cég nagyobb százaléka nem német, hanem kínai tulajdonban van...;) Amúgy sok (jó) nő van. Ha egyedül vagy és nem vagy teljesen lúzer, akkor simán felszedhetsz amennyit akarsz. Ja és mostmár 12 órás 4 műszak van, bár gondolom tudod. Egyébként én jövőhéten kezdem a targoncás tanfolyamot, már nagyon várom! :D Csak nehogy mi is ilyenek legyünk mint Klaus lol. Targoncásoknak kötelező megnézni! :D


[link]


Remélem azért segített valamennyit a válaszom! Üdv: egy ex-Bosch-os...

2018. szept. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes választ! :)

Igen, manapság már sok minden veszélyes. Ahol én dolgoztam ott állítólag 2x ment át valaki targoncával valakinek a lábán, mert megijedt. Hát ezek vannak. Én pontosan holnap fejezem be a tanfolyamot és nem is bántam meg, mert gyorsan elrepült az idő és a társaság is remek volt. A tanfolyam alatt (ha teljes volt a hónapod) akkor kaptál kézhez 60.000 forintot nettóban. Ennyit a tanfolyamról. Amúgy mintha egy kicsit jobban kitértél volna a raktáros részre a válaszodban, mint a targoncásra. De amúgy a 12 órás 4 műszak az nagyon érdekelne engem, ezt tudnád részletezni? Meg még a külsős céget is, hogy pontosan mire célzol? Én nem hinnem, hogy raktárosnak elmennék, de azért azt az infót is köszi. Egyelőre ennyi jutott az eszembe.

2018. szept. 3. 13:37
 7/21 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót, hát mit is mondjak erre. Most még óvatosabb lennék. :P Az élet nem vicc. De akkor is tény, hogy minden veszélyes tud lenni. Főleg az autó.


Ismerősöm biztosan nem lenne ott és egyedül mennék oda dolgozni. 12 órás műszak az tényleg jobban fizet, valamint 3 nap munka 3 nap szabad vagy 4? Meg még a Targoncás fizetést megtudnád kb-ra mondani? Túlóra, cafeteria, bónuszok, stb?

2018. szept. 3. 13:54
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen tanfolyamon leszek, fizetik. Akkor miért ne?! :) A 4 műszak ilyen volt anno, mikor én voltam ott:


4 nap délelőtt, utána 1 nap pihenő

4 nap délután, utána 1 nap pihenő

4 nap éjszaka, utána 2 nap pihenő.


Most erre álltak át:


3 napig 12 óra, utána 3 nap pihenő.


Itt úgy van hogy reggel 6:00-tól este 18:00-ig. Ugye így jön ki a 12 óra munka. Utana jön a 3 nap pihenő, majd este 18:00-ra mész, és reggel 6:00-ig vagy 3 napon keresztül. Utána megint 3 nap pihenő, majd mész reggelre. Ez így fog váltakozni örökké, mindenkinek aki ott dolgozik. Nekem a régi rendszer jobban tetszett, de ízlések és pofonok.


A külsős cégről annyit, hogy van 3 vagy 4. Csak azokon keresztül tudsz jelentkezni, mert maga a Bosch nem vesz fel embereket. Kb hanyagul végzik a munkájukat, volt olyan akinek elvesztették a táppénzes papírját. Mehetett kérni másikat a háziorvosától 2.000 forintért. Nekem valahogy igazolatlan hiányzást is összehoztak, az érdekedben nem tesznek semmit, ha szükséged van segítségre. Talán az egyik külsős céget el is küldte a Bosch, az ilyen szemét munkája miatt. Én személy szerint örülök, hogy véget ért ez a Bosch-os rémálom. Még tudnék mesélni, de úgyse hinné el senki mi volt, majd tapasztalják. Én se akartam elhinni eleinte de uhh...:D De ez operátorként volt nekem még1x mondom. Nemtudom hogy a raktárosokat/targoncásokat hogy veszik fel, illetve hogy a raktáros egyenlő-e a targoncázással. Gondolom igen, mivel máshol nemigen kell targoncázni gyáron belül. Viszont most épül a Bosch-al szembe a logisztikai központja, ami ugye egy bacott nagy raktár lesz, szóval te már lehet oda kerülsz, nem tudom kész van-e már. De először mehetsz felvételizni. Tesztírás, majd interjú a külsős cég konténerjében sok érdekes arcú emberrel lol. Majd egy hónap tréning, ott ismét tesztírás szinte napi szinten, ilyen általános dolgokból. Először minden tök fun, de ha élesbe kikerülsz, az már nem annyira... Remélem kielégítő válasz volt! :D

2018. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pár dolog lemaradt... Nos a targoncás fizetésről annyit tudok, hogy alapból 200 felett van, ha jól informáltak ott bent, mert én is akartam raktárba menni targoncásnak, de máshogy alakult az életem... Vannak műszakpótlékok is. Nem tudom, hogy ez már benne van-e az alapbérben. Túlóra lehetőség mindig van szinte (nekünk legalábbis lehetett). Cafeteriák is vannak. Belépőkártyára is lehet kajapénzt kérni akár, amit ott tudsz meleg ételre levásárolni az étkezőben. Elég jó kaja van ott, bár én folyamatosan ugyan azt ettem, mint mondtam...:) De legalább a kaja kérdés le volt tudva! :D
2018. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítesz vele. Ez a 3 nap 12 órázás utána 3 nap pihenő nekem jól hangzik. Mint írtad 3-4 külsős cég van kb. Oké, akkor egy ilyen által tudok oda jelentkezni, de ezeket hogyan találom meg? Ilyen például az ADECCO? Mert igazából fogalmam sincs. Az oké, hogy külsős cégen keresztül tudok jelentkezni, de fogalmam sincs, hogy melyek ezek, hogy hogyan találom ezeket meg, stb. Ezen egy kicsit tudnál pontosítani? Magyarul nem tudom, hogy hogyan jelentkezzek oda. :D
2018. szept. 3. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!