Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Angliaban fizetem az NI-t...

Miskolcatesz17 kérdése:

Ha Angliaban fizetem az NI-t (ott dolgozok), fizethetem odahaza is a TB-t?

Figyelt kérdés
Angliaban elek, ott dolgozok, es fizetem az NI-t. Ahogy tudom, csak egy helyen lehet fizetni, ahol eppen dolgozok. Igy tehat nekem Magyarorszagon nem lehet. Igaz ez? Viszont en szeretnem ott is fizetni, mert pl fogorvosi ellatast, szemeszetet, egyeb orvosi vizsgalatot inkabb odahaza szeretnem igenybe venni, amikor otthon vagyok hosszabb ideig.
2019. jan. 1. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell fizetned, járnak neked az ellátások
2019. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

1. Ha EGT-tagországban (nem Magyarországon) biztosított személy hazalátogatása során egészségügyi ellátást vesz igénybe, mit kell felmutatnia: TAJ-t, vagy EU-kártyát? Ha TAJ-t mutat fel, melynél a rendszer jelzi, hogy nincs jogviszonya, behajtják-e rajta az elmaradt – ámde külföldön megfizetett – járulékot?



A közösségi rendelet alapján az egyik tagállamban biztosított személy Magyarországon való ideiglenes tartózkodása alatt az orvosilag szükséges egészségügyi ellátásokra jogosult, a tartózkodás tervezett idejére és az egészségi állapotra való tekintettel. Az ellátásokat az egyenlő elbánás elve szerint ugyanolyan feltételekkel veheti igénybe, mint egy magyar biztosított. A jogosultságot az Európai Egészségbiztosítási Kártya (EU-kártya) igazolja. Tehát az EGT területén dolgozó magyar állampolgárok Magyarországon nem a „TAJ kártyával”, hanem a külföldi biztosítójuk által kiállított Európai Egészségbiztosítási Kártyával, illetve az azt helyettesítő nyomtatvánnyal vehetik igénybe az ellátást. Az EU-kártyával az ideiglenes tartózkodás alkalmával felmerült, orvosilag szükséges egészségügyi ellátás vehető igénybe, a tervezett egészségügyi ellátás igénybe vételére az EU-kártya nem használható fel.

2019. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Természetesen fizetheted.
2019. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, foleg a 2-esnek!
2019. jan. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!