Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire büntethető, aki nem...

Mennyire büntethető, aki nem csúszásmentesíti a hozzá tartozó járdát?

Figyelt kérdés

Büntethető-e egyébként, vagy csak akkor, ha elcsúszik valaki ennek következtében?


Mennyire lehet számítani a két esetben?



2019. jan. 6. 17:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Tudtommal a járda az közterület. Nem az én tulajdonom, nem jelenthetem fel azt aki előttem megy el, nem szedhetek pénzt azoktol akik használják, még akkor se, ha adóznék is utána. Szóval szerintem nem vagyok köteles a havat se lapátolni onnan, nem hogy azzal foglalkozzak, hogy ki csuszott meg a házam előtt egy közterületen.

Én nem hívtam oda, hogy ott mászkáljon. Télen amúgy is elég annyi, hogy valami hülye gyerek ki önti az inni valóját, vagy egy részeg/csöves ott könnyít magán, esetleg picit olvadt a hó és oda folyt majd megfagyott és már is jég van ott. Senki nem monda a gyalogosnak, hogy ne nézzen a lába elé, nem én buktattam el, nem feszítettem ki kötelet, nem jártam ki locsolgatni a járdát, hogy mindenképpen jeges legyen.

Még is mi okon lehetne engem perelni??

2019. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Előttem szóló a fényes bizonyíték arra, hogy vannak ufo-k.
2019. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Hát első, milyen kár, hogy a törvényeket nem a te véleményed alapján hozzák. Ezt most csúnyán benézted.
2019. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, annak ellenére, hogy közterület, a tulajdonos köteles csúszásmentesíteni, irtani a parlagfüvet stb. s ha ezeknek nem tesz eleget, meg is büntethetik.


Szerintem sem igazságos, de ha jól tudom a jogszabály ez. De javítsanak ki, ha tévedek.

2019. jan. 6. 18:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

De nem egyszerűbb, ha mindenkinek az előtte lévő 2x2 méteres területet kell csak rendben tartania?


Mégis hogy lenne eltakarítva a hó, ha mondjuk vasárnap hajnalban az ágyból kéne kirángatni a közfogisokat és erőszakkal beállítani, hogy a szakadó hóban takarítsák el egyedül fejenként 16 utca összes járdájáról a havat?


Vagy ha esetleg ti vagy valamelyik hozzátartozótok törné ki valamijét a járdán elcsúszva, mert a tulaj szerint nem igazságos, hogy neki kellett volna eltakarítani és inkább ott hagyta a fenébe a jeget az úton, akkor is így gondolnátok? Nem hiszem.

2019. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként nem tudok konkrét esetről, hogy ilyenkor ki ellenőriz vagy büntet vagy csinál bármit, most néztem csak utána, és azt írják, ha valaki a te házad előtt csúszik el és sérül meg, akkor gondatlanságból elkövetett testi sértésért jelenthetnek fel. Az azért elég komoly.
2019. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a saját háza elött kell eltakarítania, és baleset esetén perelhető. Azt hiszem a közterület felügyelet bünthetet azert ha nincs eltakaritva es balesetveszelyes
2019. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Első te honnan jöttél? 😂
2019. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Jó tudni, hogy ha balfa sz vagyok és elesek, akkor feljelenthetem érte a random lakót, akinek a terciája mellett épp eltaknyoltam. Számomra ez abszurd.
2019. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

5: abban egyetértek, hogy ha a köztesek feladata lenne, semmi nem lenne belőle (mondjuk sokszor így sincs).


6: hát, nem teljesen igazságos. Valakinek, aki például sarkon lakik, és a telek 2 oldalát kell takarítani, lazán összejöhet 100-120 méter. Nekem mondjuk szerencsére nem.

2019. jan. 6. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!