Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell-e a haszonélvező beleegye...

Kell-e a haszonélvező beleegyezése a tartózkodási hely bejelentéséhez?

Figyelt kérdés

Ha a tulajdonomban áll egy lakás, én oda bejelenthetem-e magamat tartózkodási helyre, vagy ehhez kell a haszonélvező beleegyezése is? Amennyiben kell, akkor milyen formában? Személyesen ott kell lennie a kormányablakban velem? Vagy a lakcímbejelentőt alá kell csak írnia(őt fel kell tüntetni a szállásadó rovatban)?

A kormányablakban segítenek kitölteni a lakcímbejelentő lapot, ha szerintem nem egyértelmű?



2019. jan. 8. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvezö dönti el, ki lehet belejentkezve az adott lakásban, és ez a tulajodonosra is vonatkozik.
2019. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell
2019. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A jogszabály szerint a tulajdonos hozzájárulása is elég (vagylagos feltétel: tulajdonos, vagy haszonélvező, vagy a lakást mást jogcímen használó okirat bemutatásával). A kormányablakokban sajnos nem a jogszabály alapján dolgoznak, hanem a szokásjog uralkodik, úgyhogy nem kell meglepődni, hogy ha majd belekötnek valamibe.
2019. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tulajdonos nem elég, a haszonélvezeti jog nagyobb mint a tulajdonjog. A bejelentéshez is a haszonélvező hozzájárulása kell, a tulajdonosét nem fogadják el
2021. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

"a haszonélvezeti jog nagyobb mint a tulajdonjog"


Ez nem igaz, nincs reláció a kettő között.

2021. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nincs. Illetve nem tudom miért lesz nagyobb a jog. De párom haszonélvező én meg tulajdonos. Az egy dolog hogy mindenhez kell a beleegyezése vagy meghatalmazás. De az én hozzájárulásom nélkül be tudja jelenteni a vállalkozásást is. Lakcímet voltunk intézni nemrégiben. Hiába írtam alá mint tulajdonos, a haszonélvező aláírása kellett minden lakcím papírra az enyém egyáltalán nem.
2021. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyobb, hanem erősebb! Nem ugyanaz.
2021. máj. 6. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van, nem megfelelő szó használat. A tényen nem változtat sokat. Az ingatlan eladásán kívül bármit csinálhat.
2021. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!