Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a szilveszte...

Mi a véleményetek a szilveszteri tűzijáték körüli hisztiről? Tiltanátok-e teljesen a lakossági pirotechnika-használatot?

Figyelt kérdés

Megértem mindkét, oldalt. DE. Most jöjjön egy személyes élmény: Szomszéd csaj a legnagyobb szószólója itt a településen a tűzijátékok betiltásának. Neki 1 éve kóborolt el a kutyája szilveszterkor, de szerencsére megkerült. DE:

Bazi nagy családi ház, udvarral, helyiségekkel. Az meg sem fordult a fejében, hogy talán be kéne engedni a lakásba, tárolóhelyiségbe, garázsba esetleg a szerencsétlen rettegő németjuhászt. Idén szilveszterkor figyeltem, ki sem dugta az orrát, a kutya az udvaron reszketett, rohangált, nem volt neki sem enni, sem innivalója. Számtalanszor előfordult, hogy megyek hátra a kertbe és nekem nyüszít a kutya, hogy nincs vize és üres a kajatál is. Mikor ezeket szóvá tettem a szomszédnak, egyből jött azzal, hogy reggel kap enni inni, ossza be. És lakásba meg Ő be nem engedi, kutyának az udvarban a helye.


Szóval szerintem a károgók szálljanak magukba egy kicsit, nagy részük egész évben le sem sz_rja az állítólagos kedvencét, annyit sem tesznek meg, hogy a tűzijáték idejére beengedjék a lakásba, legyenek ott vele, hogy ne féljen.


Én inkább a meglévő szabályok jobb betartatása és a petárdaárusok sittre vágása mellett foglalok állást. A lakosságnak is kijár, hogy évente egyszer kicsit pirózzon a legális eszközökkel, normálisan betartva a szabályokat. A hülyék akik lerobbantják a saját újukat, azt a jelenleg is illegális petárdával teszik. Hülyeség ellen meg nem véd semmilyen törvény.



2019. jan. 10. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Én is hasonlóan látom, mint a posztoló. Lehessen legálisan vásárolt pirotechnikai eszközökkel Szilveszter este tüzijátékozni, az állattartók pedig ilyenkor a körülményeikhez mérten gondoskodjanak a kedvenceikről. Mi sem engedjük már ki a macskánkat este 6 után.
2019. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Fú, mit fogsz te kapni az állatvédőnáciktól... :D Valószínűleg a halálodat fogják kívánni.


Egyet értek amúgy veled.

2019. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Ez a szilveszteri durrogtatás a drága játék huelyegyerekeknek kategória. Sosem értettem mi értelme. Szomorú, hogy ezek miatt az idióták miatt kell az embernek megváltoztatnia a szokásait, és beengedni azt a házőrző kutyát is a házba, amelyik amúgy kizárólag a kertben él. Mondjuk nyilván én beengedném a szegény jószágot, semiképp sem akarnék neki rosszat, de itt az a tény bosszantó, hogy ezek miatt a suttyók miatt kell ezt megtegyem. De hát tudjuk, nagy a Jó Isten állatkertje, és egyre csak nagyobb lesz...
2019. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kutyám van, az egyik halálosan fél minden dörrenéstől, legyen az tűzijáték, vagy mennydörgés.

Nyilván oka van rá, mert egyszer mellbe lőtték légpuskával az udvarunkon, alig maradt életben.

A másik tojik rá, horkolva alszik a legnagyobb káoszban.

Mi 10 éve nem megyünk sehova szilveszterkor a félős kutya miatt, hanem megteszünk mindent, hogy a rettegését enyhítsük. Velünk van a lakásban (egyébként is kinti-benti) lehúzunk minden rolót, elhúzunk minden sötétítőt és nem veszünk tudomást a kinti világról.

Ettől függetlenül nem vitatom el senkitől, hogy szilveszterkor, ünnepekkor, családi eseményeken tűzijátékozzon, túl fogjuk élni a kutyánkkal együtt.

Viszont a petárdázást egy bugris baromságnak tartom, kutyáktól és mindentől függetlenül, ami még balesetveszélyes is, különösen ittas emberek kezében.

2019. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Az újévi zajkeltés ("szelleműzés") nagyon régi hagyomány, nem a többségnek kéne lemondani erről a kisebbséget jelentő állattartók miatt. Ha kell, be kell zárni az állatot és megkötni őket.


Az nyilván más kérdés, ha valaki köcsög és direkt nekidobja a kutyának a petárdát.

Az is más kérdés, hogy nem feltétlenül kellene petárdázni, lehet máshogy is zajt csapni.

2019. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Az valóban nagyon jó, he egyetlen személyes tapasztalatból akár egy országra, vagy egyenesen az egész emberiségre vonatkozó szabályokat és következtetéseket vonunk le.


Nem kell megérteni egyik oldalt sem, hanem vizsgálni érdemes a körülményeket.

Szilveszterkor és máskor sok ilyen fogy, ezeket elő kell állítani, tehát munkahelyet teremt. Ez jó, az már kevéssé, hogy egy csomó alapvető dolog hiányzik, amire - talán éppen ezért - nincs munkaerő. És miért fogy? Mert néhányan élvezik hogy durrogtathatnak, hogy másokat ijesztgethetnek, vagy egyszerűen csak a szikráknak örülnek. Ez rendben, de azért meg lehetne nézni az ezt használók körét, miért szeretik, mi helyett, és egyáltalán, mik az igényrendszerűk. Igen érdekes eredmények születnének. Nem mondom el mifélék, mert e kör jelentős része megkövezne. A mondandót meg se akarná érteni. Nem is érdekelné, személyes sértésnek tekintené. Ilyen körülmények között pedig sem ezt, sem más problémát megtárgyalni nem lehet.

2019. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Nézd, én a városban egész évben kerülgetem a kutyaszart, mert a gazdák jó része képtelen összeszedni. Engedtessék meg nekünk, hogy legalább ezen az egy napon hadd ünnepeljük, hadd tűzijátékozzunk (mondjuk én idén nem vettem semmit, egyszerűen elfelejtettem). Szerintem ez nem olyan nagy kérés. Az állataitokat meg zárjátok el valahova erre a pár órára.
2019. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Nem tiltanám, de attól még idegesít:D
2019. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
*De nem szoktam hangosan pattogni, puffogni miatta. De zavar:D
2019. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Nekem vannak kutyáim, mégis abszolút egyetértek veled.

Mi is szoktunk tüzijátékozni, de a kutyák végig a házban vannak, és legalább egy ember velük van.

Az a lány (és családja) sokkal többet árt a kutyának, konkrétan éheztetik és szomjaztatják. Ez sokkal nagyobb bűn, simán hívhatnál rájuk egy állatmentő szolgálatot.

A saját hibájából szökött el a kutya.

2019. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!