Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » TB ugy ilyen esetbe mi a teendo?

TB ugy ilyen esetbe mi a teendo?

Figyelt kérdés

Ket evig voltam kint kulfoldo tanultam az elso evben utana meg csak kint voltam de a tb re meg is miert kellene fizetnem visszamenoleg?

Ez felhaborito. Nem is voltam itthon mire fel kerik?

Ilyen esetbe mit tudok tenni?



2019. jan. 23. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van valami nyomtatvány, amin akkor!!! be kellett volna jelentened, hogy külföldre mégy (ill. amikor haza jöttél), és akkor nem most izélgetnének.

Kotord ki a nyomtatványt, töltsd ki, és add be.

Igaz, hogy bünti lesz belőle, de csak így tudod megúszni, hogy az alapösszeget fizesd meg késedelmi pótlékával együtt.

2019. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Perkelni kell.
2019. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó olvasgatást:

[link]

2019. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem eu ba voltam epp ez az... nekem van arrol papirom h tanulo voltam es semmi jovedelmem sem volt...
2019. jan. 23. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A külföldön tartózkodást köteles vagy bejelenteni, épp az ilyenek miatt!

Attól, hogy elmentél, még ugyanennek az országnak az állampolgára voltál, és ugyanazok a szabályok vonatkoztak rád.

Szokták ugye mondani, hogy a törvény nem tudása nem mentesít...


Amúgy ez a helyzet semmivel em különb, mint mikor valaki teljesen egészséges, nem hogy kórházba nem kerül, de még a háziorvosát sem látja éveken át... a tb-t mégis pont ugyanúgy levonják tőle, mint attól, aki 20 féle szakrendelést vesz igénybe.

2019. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!