Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell regisztráció az...

Zellmann kérdése:

Miért kell regisztráció az ingyenebédhez?

Figyelt kérdés
Adatszolgáltatás,TAJ-szám. én nem kértem ebédet! a ,velem,egy háztartásban élő 80 éves papa...azért reg.elt...mert ingyen van. megkérdezték,hány személyes a háztartás /2/ azt mondták,kérik az én adataimat is? kérdezem, miért?

#ingyenebéd
2019. jan. 24. 04:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egy személy részére,egy kis tálkában igényli /hozza / az ebédet a papa
2019. jan. 24. 05:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
EZT tölük kellene megkérdezni, de feltehetöleg azért, hogy ne éljenek vissza vele egyesek
2019. jan. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
aki megy az ebédért,attól,semmit papírt nem kérnek.de ,én ,személy szerint,nem is kértem,miért kell a Taj számom? ez az érdekes....meg anyám neve
2019. jan. 24. 08:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy a papa valamit félreértett, egyszer menj el vele.

De az semi kizárt, hogy valamiféle statisztikát végeznek, esetleg azt figyelik, hogy nehogy valaki megbízzod idöseket azzal, hogy ingyen ebédet hoznak és utána meg eladja másoknak ugyanazt.

Vagy arra kiváncsiak, hogy a másik személy a háztartásban szintén rászoruló lenne, vagy mennyi idös.


Szóval az egyelten biztos választ akkor kapod meg, ha ott érdeklödsz.

2019. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A "közös háztartás" a hivatalok nyelvén azt jelenti, hogy közös kassza, egy konyha, ... és ha a közös háztartásban az egyik azt mondja, hogy igényli az ingyen ebédet, a másik pedig úgy gondolja, hogy nem... eléggé érdekes!


Mert ugye a közös kassza, közös konyha, közös háztartás, ott akkor mindenkinek egyformán vagy jut, vagy nem. Megnézik, hogy a jövedelmetek alapján valóban rászoruló-e a papa is, vagy nem? Ezért kell a te taj-számod és a te adószámod is!

2019. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Ingyenebéd nem annak jár aki lusta főzni, hanem annak, aki rászorul.
2019. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha van egy háztartás, ahol feltehetőleg a többiek esznek, akkor érdekes, hogy a 88 évesnek nem adnak, holott a nyugdíját elszedik. Mert elszedik, ettől közös háztartás a közös háztartás.

A közös háztartásban élők együttes jövedelme szabja meg az ingyen ebédre a jogosultságot. Ha nagyon alacsony, akkor mindenkinek jár, ha nem alacsony, akkor lehet a papának hozatni kaját, de pénzért, ahogy millióan teszik.

Ha meg nem vagytok közös háztartásban, közös kasszán, akkor azt kell beírni amennyi a papa nyugdíja egedül és eldöntik, hogy annak alapján jár neki vagy sem.

2019. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Józan paraszti ész kérdező. Ha te keresel havi nettó 400 ezret, a papa nyugdíja meg 80 ezer forint például, áruld már el, miért lenne jogosult ingyen ebédre? Egész biztos van egy per fő összeghatár, ami alatt valaki jogosulttá válik.
2019. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,jó sok alternatívát kitaláltatok. sem,jöv. igazolást,semmit nem kérnek. a papa nem rászoruló,ő,azért ment,mert a barátja is ment...én szeretek főzni,de azt mondja,mit vergődnék vele,mikor ez ingyen van.azért megy,hogy találkozzon ismerőseivel. eleve furának tartottam az egészet...ő,annyit mondott,ketten vagyunk /elvileg az én háztartásomban,békességben ,évek óta...
2019. jan. 24. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kitaláltuk, ez így van, ahogy többen is írtuk. És valószínű, tőletek nem is fognak kérni jöv. igazolást, megkérdezik ők azt hivatalból a nav-nál, és majd eldöntik, hogy az alapján mi újság nálatok.
2019. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!