Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti támogatnátok azt, hogy...

Ti támogatnátok azt, hogy azokat az embereket akiket halálbüntetésre, vagy életfogytiglani börtönbüntetésre ítélnek, azokat felhasználhassák emberi tudományos kísérletekre?

Figyelt kérdés

Én támogatnám.

Azért mert ha halálbüntetést kapott, akkor a halála nem csak egy szimpla kivégzés, hanem egy segítő áldozat az emberiségnek, hogy fejlődhessen, pl gyógyszereket tesztelhessenek rajtuk.

Ha életfogytiglani börtönbüntetést kapott, akkor az eltartása csak plusz pénzköltség, amivel különösebben nem segítik az emberiséget. Viszont ha emberi kísérletekre használnák, akkor azzal gyorsabban fejlődhetne a tudomány, ami a többi ember hasznára válna.

Részemről morálisan nem lenne elítélendő az ötlet, mert azok az emberek akiket ilyen büntetésekre ítélnek már soha nem mennek vissza a társadalomba, plusz hogy ilyen büntetéseket kapjon az ember, ahhoz elég komoly bűnöket kell véghezvinnie.


Nektek mi a véleményetek róla?



2019. jan. 28. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Igen szép fasiszta gondolat!
2019. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hollófernyiges ***** válasza:
73%
Esetleg kivégzés után meg is ehetnénk, hogy ne menjen kárba, vagy ha túl sok a fanyalgó, mehetne kutyatápba.
2019. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
54%

Mindenki maga dönti el, hogy mi az erkölcs fogalma számára, de azt senki nem döntheti el, hogy valakinek van-e joga az életéhez vagy sem.

Egyébként én nem értek egyet a halálbüntetéssel, illetve azzal se, ahogyan a börtönökben bánnak a rabokkal.


Valamivel, amivel embereknek ártunk, azzal segíteni az embereken? Ez valami ellentmondásos nekem.

2019. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem, mert a halálbüntetés semmilyen formáját nem tudom elfogadni. Rabokat kínozni, veszélyeztetni pedig különösen erkölcstelen.
2019. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
És ha véletlenül kiderül valamelyikükről, hogy ártatlanul ült?
2019. jan. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem támogatom. Az ételmegvonást viszont igen. Egy hétig az iskolázás során megfelelő ellátást kap, utána viadalokban szerzi meg az ételt három csivava kutyától az arénában, amit Orbi épített.
2019. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Szabályok.


Az elítélt csak a száját, fogát használhatja. A kezével, lábával nem veheti el a rántotthúst a képzett csivaváktól.

2019. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Az etikai vonatkozásait már tárgyalták előttem, és egyetértek az ellenérvekkel. De itt van két pragmatikus érv is:

- A halálra vagy tényleges életfogytiglanra ítéltek száma igen alacsony. Ilyen kis mintán elég nehéz statisztikailag szignifikáns vizsgálatot végezni bármilyen területen.

-A halálra, tényleges életfogytigalnra ítéltek zöme középkorú, színesbőrű. (Az igazságszolgáltatás rasszista, szexista mivolta egy külön etikai kérdés, de én most nem arra koncentrálok.) Nem elég, hogy statisztikailag kiszámú minta. Nem is reprezentatív az egész lakosságra.

-A világtörténelem folyamán volt egy időszak, amikor foglyokon etikai megfontolásokat félretéve végeztek kísérleteket. Szerinted hány náci orvos futott be érdemi karriert a háború után? Fizikus, rakétatudós, filmrendező esetleg. Egy kicsit többet tudunk arról, hogy az emberi szervezet hogy bírja a hideget. Százezereket kínoztak a semmiért. Az etikátlan tudomány nem tudomány.

2019. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"pl gyógyszereket tesztelhessenek rajtuk."


Hány rab fogja rendszeresen szedni a szereket, pontosan válaszolni a kérdésekre, tartózkodni bizonyos dolgoktól (pl. éhezés, testmozgás, sérülések, kialvatlanság)?


Arról ne is beszéljünk, amíg sikerül összeszedniük a megfelelő számú és változatosságú halálraítéltet, akik még a megfelelő betegségben is szenvednek.

2019. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A társadalomnak nincs kapacitása megelőzni az ilyesfajta bűnözést. Pedig ha odafigyelnének ezekre az emberekre, bizonyos részben meg lehetne. Szóval először elhanyagolják az embereket, akik emiatt bűnöket követnek el, utána még kísérletekkel beléjük is rúgnak.

Nem születik senki tömeggyilkosnak, hanem valamiért azzá válik. Ezt a valamit, amiért azzá válik, ezt kéne megelőzni, de ha már senki nem foglalkozik ezzel, utána már nem kéne még jobban belerúgni azokba, akiket hagytak tömeggyilkossá válni. Nem hiszem, hogy egy halálraítélt 100%-ban csak saját maga az oka, hogy oda süllyedt.

2019. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!