Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ajandekba vettek a szüleim...

Ajandekba vettek a szüleim nekem es a férjemnek egy hazat, de mivel most válunk, mivel tudnám bizonyítani, h a szüleim vettek? Ha a mi nevűnkon van akkor annak a felet kérheti? Vagy ha bizonyítjuk, h a szüleim vettek akkor ugye nem jar semmi?!

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem így mükszik! Előre kellett volna gondolkodni, házassági szerződéssél! Nem a lilaköd elmúlása után sopánkodni...


Ha már házasok voltatok mikor kaptátok,közös vagyonszerzésnek minősül,függetlenül attól kinek a nevén van. Ha fele-fele neveteken van akkor meg alapból jár neki váláskor az ő tulajdoni hányada.

2019. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Ha MINDKETTŐTÖKNEK ajándékozták, akkor a fele a férjedé, nincs mese!

Egy kivétel van, ha ez 10 éven belül történt, mert ezen az időn belül az ajándék visszakövetelhető.

Keressetek egy jó ügyvédet, mert különben viszi a férjed a fél házat!

2019. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Az NEM számít kitől, miért és hogyan kaptátok, csak az, hogy kinek a nevén van és házasság előtti vagy utáni.

Jól mondja az 1es.

2019. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

"Ha már házasok voltatok mikor kaptátok,közös vagyonszerzésnek minősül..."

Nem minősül!

Az egyik fél szüleitől kapott ajándék nem közös szerzemény.

Kivéve, ha konkrétan a férjnek ajándékozták a felét, de ahogy írtam is, ez visszakövetelhető.

2019. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

Igen visza követelhető, de nem így...ezt a vak is látja, hogy kisemmizni akarják.

Pedig én nő vagyok,de nem tartom korretnek....persze hacsak nem olyat tetta férj...na mindegy.


Amúgy aztse írtad le, kinek hány % a tulajdonrésze van e haszonélvezeti jog rajta.

Keress egy jó ingatlanjogi ügyvédet!

2019. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
1es vagyok. De igen közös vagyonszerzésnek minősül! Ha nincs házassági szerződés, minden közös! Hasonló helyzetben voltam, mint a kérdező szóval tudom jól. Végig jártam az utat.
2019. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

[link]

Ne okoskodjatok, hanem olvassatok!

A szülőktől kapott ajándék az különvagyonnak számít, még ha azt a házasság fennállása alatt is kapták.

Kivéve, ha a házaspár együtt kapta a házat és nem csak a lányuk. De ilyen hülye szülő nincs!

Ha mégis, akkor lehet elkezdeni visszakövetelni, (amennyiben a férj vált érdemtelenné és nem a lányuk miatt válnak) természetesen ügyvéd segítségével!

2019. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
De a kérdésből rálehet jönni, hogy közös! Hát közös nevükön van!
2019. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%

#8

És akkor mi van?

Világosan le lett írva, hogy érdemtelenség esetén visszakövetelhető 10 éven belül.

Ha meg nem a pasi volt érdemtelen, akkor meg nem tehetnek semmit, viheti a fél házat, ennyi fájdalomdíj jár neki.

2019. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 mindentudó99 ***** válasza:
4%
Gondolom egy filllért se tett a házba a férfi az évek alatt ugye? De jó lenne kisemmizni.
2019. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!