Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két és fél hónap múlva lejár...

Két és fél hónap múlva lejár a Szerb útlevelem, be léphetek Magyarország területére?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgársággal rendelkezem,csak nem igényeltem eddig a személyi igazolványt.Ha tudom igazolni a Magyar állampolgárságomat eltekintenek a határon ettől a három hónapos útlevél lejártás dologtól?

2019. jan. 31. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyar személyivel kimehetsz Szerbiába, másfél hónapja voltunk. Szerintem fordítva is működik, legalábbis nekem az a logikus, hogy ha két ország megegyezik, hogy egymás állampolgárai átmehetnek egymáshoz, akkor az mindkét irányban érvényes.
2019. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az útlevél lejárta előtt 3 hónappal gondok akadnak a határon.Mivel Magyar állampolgárságom van el e tekintenek e törvénytől?
2019. jan. 31. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tekintenek el a törvénytől.

Igényelj magyar igazolványt.

Vagy csináltass új útlevelet.

2019. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem. Hivatalos okmány nélkül nehezen jöhetsz be az EU területére, még akkor sem, ha egyértelműsíted hogy legálisan jöhetsz. Személyi elég lesz, a Szerb személyiden nincs feltüntetve a magyar állampolgárság?
2019. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Szerb személyiden nincs feltüntetve a magyar állampolgárság?Vlsz:

Nem tüntetik fel az ilyesmit.

2019. jan. 31. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy a szerbek csak útlevéllel jöhetnek át, ez alapján te is.
2019. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van útlevelem ami két és fél hónap múlva jár le.Mindenféle válaszok jönnek,szépen leírtam.
2019. febr. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!