Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha Németországból utazok...

Ha Németországból utazok haza, vissza Magyarországra (másfél hónap után) a kutyámmal kocsival, akkor itt is el kell vinnem az állatorvoshoz kitölteni az útlevelét, vagy az csak a kiutazáskor volt szükséges?

Figyelt kérdés
Amikor jöttünk ki, akkor természetesen mindent megcsináltattam, csak azt nem tudom, hogy hazafelé is meg kell ugyanezt tenni, vagy mivel az anyaországba megyek vissza, ezért nem?

2018. aug. 6. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

"Az útlevél érvényességét a benne igazolt veszettség elleni oltás érvényessége adja meg, és ha ez a bejegyzés elmarad, az útlevél elveszti felhasználhatóságát. Kellemetlen lehet, ha valahol Európai nagyvárosaiban derül ki, hogy az útlevél már réges-régen lejárt."


[link]

2018. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is olvastam, de amikor kiutaztunk, akkor az orvosnak kellett egy bejegyzést írnia 24-72 órával az utazás előtt, hogy az állat egészséges, külföldre szállítható, illetve féreghajtót is kellett kapnia. Ezért bizonytalanodtam el, de gondolom aki nyaralni megy sem viszi el a kutyáját a nyaraláson állatorvoshoz, hogy a kutya hazautazhat.
2018. aug. 6. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!