Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ismerősöm meg akar...

Ha egy ismerősöm meg akar kérni, hogy időnként nézzek rá a házukra míg nincsenek otthon, kell valamilyen nyilatkozat?

Figyelt kérdés

A házba nem lépnék be, csak a külső területeket nézném meg.


Viszont az már magánterület, be kell lépnem az udvarra és sok más egyéb.


2019. jan. 31. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell túlflashelni a dolgokat.
2019. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ne őrjíts meg Kérdező!

A kérésére körülnézel az udvarán és utána feljelent, hogy beléptél?

Vagy mi indított el ezen a totál felesleges gondolatsoron?

2019. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez a kérdés jól tükrözi Mo.-on bekövetkezett változásokat az emberi kapcsolatokban. Sajnos itt tartunk.
2019. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
A kérdés nem a tulaj-megbízott szempontjából megfontolandó, hanem a megbízott-harmadik felek szempontjából. Aki nem ismeri, szerinted bemondásra elhiszi hogy csak a házat ellenőrzi egy vadidegen ember a távol lévő tulajnál? Hiába életszerű, ennyi erővel egy betörő vagy terepet felmérő ember is lehetne, a lelkiismeret szomszéd meg már hívja is a rendőröket. Persze ez megelőzhető részben azzal, ha a tulaj előre jelzi a szomszédoknak hogy nem lesz otthon egy ideig, és kit mivel bízott meg.
2019. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Évek óta meg van beszélve, ha nyaral a szomszéd, megyek etetem a kutyát, kertet, virágokat öntözöm. Eddig a kutya nem kérdezte, mit keresek ott. Ugyan igy, hozzám is jönnek. Adok kulcsot és kész. Másnak nem mondom el mi is van.

Mondjuk szólna valaki, vagy rendőrt hivna, egy telefon és tiszta minden.

2019. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a probléma a kérdésemmel.


Nem egy rendőr vagy polgárőr járkál a környéken. Ha azt veszi észre az egyik, hogy éppen az ablak zártságát vizsgálom, akkor mégis mivel igazoljam azt, hogy nem betörni készülök?


Ha a kerítés előtt térdepelve nézem, hogy nincs szétvágva, ha a bokrok mögötti kerítést nézve mászkálok a bozótban, nem gyanús egy picit?


Papír nélkül mondhatom a hatóságnak, hogy én csak a haveromnak teszek szívességet, ha ők meg szívességből bevisznek a központba.


Ha meg eltűnik valami, akkor az első gyanusított a rendőrség számára én leszek.


A külföldön élő ismerősömet pedig hívogathatják, nem hinném, hogy sokra mennek vele. :)

2019. jan. 31. 18:51
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
32%
#5 (Eddig a kutya nem kérdezte mit keresek ott.) Hidd el ha tudna emberül megkérdezné.
2019. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

tegnap 22:18

Igen, megkérdezné, de mivel nem tud, csak örül nekem, mivel napokon keresztül én etetem, itatom takaritom.

Jó, mondjuk én nem csinálok olyat, mint a kérdező, hogy ablakot rázok, bokrokba bujkálok.

2019. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor már érthető. Akkor a tanulság nem szabad gyanúsan viselkedni.
2019. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!