Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van esélyem az Intrum Justitiá...

Van esélyem az Intrum Justitiával szemben?

Figyelt kérdés

2014-ben albérletben laktam a volt párommal. A Telekomnál otthoni szolgáltatást kötöttünk a nevemre. Kb 3 hónapra rá szakítottunk, hazaköltöztem. A szolgáltatást árirattuk a volt párom nevére. Erről sem levelet sem végszámlát nem kaptam. A végszámla összege 1200 ft, mivel nem kaptam meg, nem fizettem be. (Lehet hogy az albérlet címére ment minden, de onnan kijelentkeztem)

Amikor bementem az ügyfélszolgálatukra érdeklődni, azt mondták minden rendben. Erről nem kaptam papírt, amivel igazolni tudom :(.

A Telekomnál egyébként kötöttem mobil előfizetést, akkor nem jelezték a tartozásom.

A helyi Önkormányzatnál jeleztem a lakcímváltozást pár héten belül.

A Telekom eladta a tartozásom (nevetséges 1200 ft-t), úgy tudom erről tájékoztatniuk kellett volna.

Az Intrum idén januárban küldött levelet, hogy tartozásom van.

A levél szerint korábbi megkereséseikre nem válaszoltam, és ha nem veszem fel velük a kapcsolatot, letiltatják ezt a nevetséges összeget a fizetésemből.

Hívtam őket még aznap, nem voltak túl segítőkészek. Annyit mondtak, ha panasszal élnék tegyem meg írásban, 30 napjuk van válaszolni.

Január 4-én írtam nekik, azóta nem válaszoltak még.

Van esélyem garantált szolgáltatásra, ha kifutnak a 30 napból?

(Vasárnap éjfélkor jár le a 30 nap)

A Telekomnál érdeklődtem, de semmilyen infót nem adnak nekem.

Nem évült el a tartozásom?

Jogom van kikérni a számlamásolatokat, fizetési felszólítókat stb?

És az Intrumtól a korábbi leveleket amiket állitólag küldtek?


Az 1200 ft-s tartozást amúgy kifizetném, de az ehhez képesti kezelési költséget soknak tartom, mert írtak egy darab levelet.

Az Intrum weboldalán a szabályzatukban tételesen irják melyik fajta megkeresésük mennyibe kerül. A postai levél 155 ft.

Olvastam az Intrumról, hogy simán behajt jogtalan tartozást, pofátlan kamattal megterhelve ami nem jogos.


Köszi ha érdemi választ tudsz adni.


2019. febr. 1. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van kikérni a számlamásolatokat, felszólítási másolatokat.Nekem régen rengeteg bajom volt ezzel a céggel, hasonló dolgok.Megszűntettem velük minden kapcsolatot,papírokkal igazoltatva.Azótta nyugodtabb az életem.Neked is ezt javaslom.
2019. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Az ügyed nem évült el, hiszen benne vagy az 5 éves szakaszban, és küldtek levelet. Nagy a valószínűsége, hogy az albérleti címre küldtek több levelet is a tartozásod miatt. Telekomnak nem kötelessége téged tájékoztatni, hogy a tartozásodat eladták egy behajtó cégnek. Sokat nem tudsz csinálni. Vagy fellebbezel, így az ügy bíróságra kerül, és ha elveszted akkor a bírósági per költségeit is neked kell fizetni. Vagy kérsz részletfizetést.
2019. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ekkora összegre nem adnak részletfizetést.

:) mert 10 ezer ft alatti.

2019. febr. 1. 18:17
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.

Azért én a helyedben követelném az összes levelet, felszólítás másolatát. Utána járnék, hogy egy tartozással terhelt szolgáltatást hogyan lehetett más nevére átíratni, megszüntetni. Mert én úgy tudom, hogy nem lehet

2019. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Az átirás után az én nevemre készült egy utolsó számla, ezt nem fizettem ki.

Ez az 1 számla ami a tartozást képezi.

Azért nem fizettem ki, mert nem kaptam meg.


Szerintem az átiráskor a nyomtatványra ráírtam az új címem de ezt nem tudom bizonyítani, mert nem csináltam másolatot.

A Telekomnak megvan a nyilvántartásába de nekem nem adják már ki.

2019. febr. 1. 18:25
 6/20 anonim ***** válasza:

Sumákol a telekom!

A justitiának írhatsz fellebbezést.De mivel ez egy pi csányi összeg jobban járszha kifizeted forduljanak fel az 1200ft tal, de legalább megszabadulsz a piócáktól.

Telekomnál vannak sokkal korrektebb cégek is.

2019. febr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Várom az Intrumtól a választ, hogy van e olyan opció, hogy csak az 1200-t fizessem ki.

Csak hát a törvényi kötelezettségüknek nem tesznek eleget és nem válaszolnak!!!

2019. febr. 2. 08:24
 8/20 anonim ***** válasza:
8%
Nincs, veszett ügy, haverom is tartozott jött két ilyen ürge, betörték az ajtaját és elvitték a kocsikulcsot meg a kocsit azt mondták xy behajtók és örüljenek, hogy nincsenek elverve aztán a gyerekük játszott épp és széttaposták a játékát. Ezek behajtók ja és a haveromat leköpték. Ezt mondta.
2019. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Lehet nekem nehéz a felfogásom, de voltaképp mekkora összegről is beszélünk? (pofátlan kamattal, kezelési költséggel, stb.)
2019. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
5000 ft.
2019. febr. 3. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!