Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért írja azt a Gyurcsány...

Miért írja azt a Gyurcsány életrajz, hogy azt kellett hazudnia, hogy 16 éves volt, ahhoz, hogy nyáron dolgozhasson?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 14 volt a korhatár, azért, mert személyi igazolvány nélkül nem lehetett dolgozni. Ha már volt személyije, akkor mehetett dolgozni az ember. Megnézték, másnap beállhatott.

Nem volt személyije? De ki nem kap 14 évesen személyit, csak 16 évesen? Vagy félreírták, és 14 éves kora előtt dolgozott?

Én is megpróbáltam, 13év és néhány hónaposan, de azt mondták, hogy jöjjek vissza, ha már lesz személyim, jövő nyáron.



#diákmunka #70-es évek #nyári munka #Gyurcsány életrajz
2019. febr. 2. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ahhoz, hogy dolgozhasson, nem csak szem ig-nak kellett lennie, hanem betöltött 16 éves kort is elérni, mert az alatt gyerekmunkának számított, ami tilos volt.
2019. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. 16 éves kor előtt nem dolgozhatott.
2019. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ma is ez érvényes a diákmunkára:


[link]


"A Munka törvénykönyve szerint a diákok szülői engedéllyel 16 éves koruktól dolgozhatnak az év egészében."

2019. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Miért írja, hogy hazudnia kellett?

Hogy megértsd, hogy miért hazudott egész életében...

2019. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már bocsáss meg, ÉN MAGAM is, és vele együtt mások is dolgoztak akkoriban 14 után.

NEM 16 volt akkor a korhatár, utána lehet nézni. Sőt, 14 évesen már a munkakönyvet is kikérhettem volna, kérdezték is, de nekem nem volt fontos.

Minden nyáron dolgoztam, egész nyáron, az évzáróra is elkéretőztem. Nyolcadik utántól, 14 betöltése után.

2019. febr. 2. 14:54
 6/8 A kérdező kommentje:

4.

Én értem.

De hát hülyének nézi az életrajzíró az olvasókat? Mindenki tudja, aki egyidős vele vagy idősebb nála, hogy akkoriban hány évesen dolgozhattunk és dolgoztunk is nyáron. És nem is magunknak, hanem leadtuk a fizetést a családnak.


Utána lehet nézni, a mai törvényeket nem lehet visszavetíteni akkorra, akkoriban más volt.

És semmi szülői engedély nem kellett, senki nem kért.

2019. febr. 2. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapból 14 év volt a korhatár a nyári munkáknál, de lehetett olyan munka, amit csak 16 évesen lehetett csinálni. Pl. a magas baleseti és egészségügyi kockázatú helyeken csak 16-tól lehetett dolgozni.

Bemásolnád az illető részt, hátha segít a válaszolásban?

2019. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.

Látom, már javítva lett "kiadva"-ra. Bár így is mindegy, hiszen a személyijében benne volt a születési ideje.

Abban lehet valami, hogy különleges munkákra lehetett magasabb a korhatár. Két műszakra még nem volt más, az 14 volt ugyanúgy. Büdös munkára -másolóban, erős ammóniaszagban- is 14 volt.

Hogy éjszakai munkára -a 3 műszakból minden 3. hétre- fölvették volna, azon is csodálkoznék, csak akkor nem, ha lett volna mellette valaki, aki önként állandó éjszakás akart lenni. Volt olyan. És akkoriban a szakszervezet megoldotta.

Pápa nem kisváros, akkor még több állás volt, nem a ruhagyár volt az egyetlen. A keresztanyám is ott dolgozott jó ideig, tudom.

2019. febr. 2. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!