Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghatalmazott védő mellett...

Meghatalmazott védő mellett tényleg kevés az esélya szabadságvesztésre?

Figyelt kérdés

A sztorit hadd ne írjam. Decemberben bilincsbe vittek el a rendőrök előállítottak,kihallgattak úgy,hogy kihallgatás közben is rajtam volt a bilincs amin egy szíj volt amivel vezezzet és a szíj is oda volt kötözve a nyomozó asztalához mint egy gyilkost képzeljetek el. Én akkor sem voltam egyenlő egy gyilkossal,ezt a megaláztatást... Lényeg,kihallgattak őrizetbe vettek mert le akartat tartóztatni de meggondolták magukat,mert másnap elengedtek.

Kirendeltek egy védőt,de az nem fog semmit tenni,a héten voltam egy ügyvédnél konzultáción aki szimpatikusnak tűnt,belevalónak ,őszintének látszik olyan 35 év körüli férfi. Elválallja az ügyet,rajtam múlik,hogy meghatalmazom vagy sem,döntsem el.

Beszéltük,hogy 100% ra nem bizonyítható az ügy ,mert nem én vagyok az elkövető csak kényszerítettek,hogy fogjam meg a dolgot,hogy ujjnyomat legyen rajta. Ez így is volt,nem én követtem el. Azt mondta,hogy ezt a rendőrök úgy csinálták meg,hogy én követtem el és bizony ebből letöltendő szabadságvesztés lenne,de ha meghatalmazom őt és együtt védekezünk,ő fog mindent csinálni akkor nem lesz belőle semmi,felmentenek a bíróságon,de akkor az egész ügy alatt én csendben maradok,nem szólok,nem beszélek majd ő csinál mindent és azt kell csinálnom amit ő mond.

Azt is mondta,hogy amikor megkapom az idézést,mert ki fognak még hallgatni,azt mondta,együtt megyünk és semmit sem szólok,semmit majd ő beszél,azt csinálom amit mond és ezt nagyon komolyan mondja.


A rendőrséget felhívtam pénteken és kérdeztem,hogy mikor körűl kell menni kihallgatásra körülbelül,azt a felelte a nyomozó,hogy nem tudja,de egy hónapon belűl kb

,mert sok ügy van nála nem csak az enyém. Mondtam a telefonba azt is,hogy akkor sem én követtem el,mert azt is ki kell vizsgálni,hogy kényszerítettek akik bejelentettek,hogy fogjam meg a tárgyat,úgyhogy nem bizonyítható kétséget kizáróan,ő azt mondta,hogy hát nem is 100%-ra én voltam csak 99,9%-ra. Mondtam azt is neki,hogy úgy készüljön,hogy meghatalmazott ügyvéddel fogok menni,ha idéz.


Tehát az ügyvéd csupa jót mond. Kérdeztem,hogy intézi el,hogy ne legyen baj ebből,nem felelte csak annyit mondott "bízza rám". Nos holnap megyek meghatalmazni ezt az ügyvédet.


Kérdésem,hogy ha az ügyvéd a rendőrségen nem enged szóhoz jutni,akkor hogy lesz? Ő beszél és miket? Hogy intézi el,hogy ebből ne legyen baj?



2019. febr. 3. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom azért mondta ezt, hogy te ne beszélj, mert a rendőrségen könnyen kiforgatják a szavaidat. Nem az igazság érdekli őket, hanem az, hogy gyorsan legyen eredmény. Az ügyvédnek van gyakorlata abban, hogy mit kell, mit lehet mondani.
2019. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem azon múlik, hogy meghatalmazott védőd van-e. Ha olyan bűncselekményt követsz el, ha olyanok a körülmények, nincs az az ügyvéd, aki kiharcolna egy szabadságvesztéstől enyhébb büntetést. Nyilván ha fizetsz, jobban odateszi magát, lehet, hogy jobb esélyekkel indulsz, de mondom, ha olyat követtél el, ahhoz egy ügyvéd önmagában édes kevés!
2019. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!