Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelentettek már fel internetes...

Jelentettek már fel internetes megnyilvánulásod miatt?

Figyelt kérdés
becsületsértés, rágalmazás
2010. jún. 30. 20:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Mért baxnának? Ez olyan mintha engem azért rúgnának ki a munkahelyemről mert hugyoztam a hősök terén kézenállva.
2010. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
miért basznának ki? semmi köze hozzá az egyetemnek. tanulni jársz oda. vagynem?
2010. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Most ne haragudj, de ha te kicseszel egy másik emberrel (lejáratod, megalázod), akkor milyen alapon várod el, hogy veled ne csesszenek ki?

Remélem nem b@sznak ki, és tanulsz belőle, mert most érzed milyen kiszolgáltatottnak lenni és legközelebb az ilyen szánalmas oldalakat messze elkerülöd.

2010. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy magamutogató képekkel pasizni sztem cinkesebb, mint kiröhögni.
2010. júl. 1. 19:50
 25/32 anonim ***** válasza:
Nem vagyok olyan hülye, hogy valódi lakcímes regisztrációval kommentezek. :)
2010. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok olyan hülye, hogy valódi lakcímes regisztrációval kommentezek. :)"



Nagyon nem vagy képben. Sok helyen lakcímet sem kell megadni.

2010. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Igen, de mind meghaltak...


:)

2010. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A ,,magamutogató'' lány nem sérti senki magánszféráját, jogait, a puruttya és a kommentelők viszont igen. A "magamutogatás" nem jogi kategória (és szerintem erkölcsileg sem elítélendő labilis lelkű kamaszok esetén), viszont a napiszar-jelenséggel, a kiberzaklatással már igenis kéne foglakozni a jognak, hiszen az USA-ban több öngyilkosság volt már bizonyítottan hasonló ügy miatt (google: "Suicide of Ryan Halligan", "Suicides due to cyberbullying", ezért szerintem szükséges a jog mielőbbi beavatkozása e honlapok estében ("Legislation against cyberbullying").


Külön jogalkotói munka nélkül is elmondhatjuk, hogy jogot sértenek ezek az oldalak, de egyelőre csak polgári jogi jogsértésekért ismertek ilyen ítéletek (szerzői jogok és képmáshoz fűződő jogok megsértése, becsületsértés).


[link]


Azt lehetne esetleg kiemelni, hogy a puruttya valahol ,,megvezeti'', ,,eszközül használja'' a saját kommentelőtáborát is, és így anyagi haszonra tesz szert (reklámbevétel). A kitett emberek áldozatok, de részben a kommentelők is azok (persze esete válogatja, csak a konrétumok fényében lehet mengondani). A szerkesztők nagyobb felelőssége felvetődött az eljárás során?


Ha még van fut az ügy valamelyik szála, talán ki lehetne domborítani valahogy a szerkesztők anyagi motivációját és rosszhiszeműségét (iparszerű méretekben űzött phishing, warez- és kiberzaklatási tevékenység), anyagi érdekeltségüket, tevékenységük társadalmi veszélyességét.

2010. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Bocsánat, érthetetlenül dfogalmaztam. Szóval szerintem mindenképp meg kéne követni a lányt (bocsánatkérés) meg kártalanítani is, de az lenne a lényeg, hogy esetleg valahogy a Magad oldalára is állíthatod Őt a szerkesztők ellenében, hiszen a szerkesztők felelőssége mégiscsak nagyobb, mint a kommentelőké.


A szülei egyébként abban korrektül járnak el, hogy jogilag védik a lányukat, ugyanis a jogi kérdéseket mindig élesen el kell választani a nevelési kérdésektől. Az már gyámhatósági ügy szerintem, ha egy szülő JOGILAG nem védi be a lányát, szerintem köteles a jogi képviseletét ellátni.


Annyiban tudnék segíteni, hogy valahogy rá lehetne venni a szülőket arra, hogy a szerkesztők ellen forduljanak inkább, ne annyira Teelened. Pl. javasolni nekik, hogy küldjenek ügyvédi felszólítást a puruttyának a poszt törlése érdekében. Esetleg annak költségét fizetnéd (az még nem olyan sok, egy egyszerű ügyvédi felszólítás), és akkor a szülők nem annyira Téged támadnának, hanem inkább a puruttyát.

2010. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
meg a tajték! egy fillért nem fizetnék ilyen dolgok miatt! fene nagy liberális világ! oké, lehet, hogy valakinél elszakad a cérna, amiért kikerülnek pucér képei, puruttyán is látni lehetett iylet, de ez a kis ringyo egy cseppet sem szeppent meg a dolog miatt, pár nap mulva ugyanolyan nagy pofával járkált, a vér nem válik vizzé! nehogy már jogi okok miatt ne legyen elitélendö, hogy egy szülö nem képes megnevelni a gyermekét, és ezzel másnak tegyen rosszat!
2010. júl. 6. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!