Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emag termékvisszaküldés, nem...

Emag termékvisszaküldés, nem kaptam visza a termék árát 14 napon belül? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Még jan. 15-én jött egy futár, hogy a terméket visszavigye (egyébként elvileg erről is tájékoztatniuk kellett volna, a futá pedig egyszercsak beállított, de szerencsémre otthon voltam).

Szóval jan.22-én kaptam emailt arról, hogy visszaérkezett a raktárba, lecsekkolják stb ugye. Na és van ez a mondat az Emag oldalán a 30 napos termékvisszaküldésnél:

"Az eMAG a vételárat a terméknek a raktárba érkezéstől számított 14 napon belül fizeti vissza."

Ez a 14 nap az 14 nap nem?

Mármint nem munkanapra 'gondolhatnak'? Ugyebár szerintem ez nyilvánvalóan nem mindegy. De nem munkanapot írnak. Így aztán ma van (szerintem) az utolsó nap míg megérkezhetne az ára a számlámra a terméknek. Gondoltam holnap írok nekik egy emailt, ha ma nem történik semmi.

Szerintetek jól gondolom vagy hogy vannak ezek a napok?

Nem szeretném, hogy ezzel anyagilag károsítsanak. Mit lehet tennem esetleg?


(Ja és nem pá ezer forintról van szó, hanem közel 90 ezerről)


A segítségeket köszönöm.



2019. febr. 5. 15:35
 1/4 anonim válasza:
31%
Szerintem a pénznek 11.-ig biztosan meg kell majd megérkeznie hozzád, amikor letelik a 14. munkanap. Ha ezután sem történik semmi, akkor ajánlom, hogy keresd fel a legközelebbi békéltető testületet. A hozzád legközelebbi békéltető testületet a [link] weblapon találhatod meg. Remélem, hogy tudtam segíteni.
2019. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írsz nekik,hogy szerinted letelt a 14 nap, mikor fizetnek.
2019. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem írják, hogy munkanap, akkor naptári napról van szó.

E-mail, vagy telefon menjen. Az utóbbi annyival jobb, hogy ott garantáltan lesz visszajelzésed, azonnal.

2019. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen én is azon morfondírozok, hogy ugye nem munkanapot írtak...így pedig értelmezésem szerint tegnap lejárt a 14 naptári nap. Írok nekik egy emailt először is.
2019. febr. 6. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!