Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek az korrekt, hogy...

Szerintetek az korrekt, hogy a 4 gyereket szülő nők életük végéig SZJA mentességet kapnak?

Figyelt kérdés

Problémáim ezzel:


- olyan mintha Orbán saját családja gyarapodása miatt akarná ezt megvalósítani (mivel az ő nevén úgysem lesz soha semmilyen cég)


- olyan adókedvezmény, amelyet a férfiak sosem érhetnek el, még akkor sem, ha forint trilliárdokat hoznak a hazának, ami kisemberek esetén ugyan nem nagy dolog, de egy olyan férfi és olyan nő között, akik pontosan ugyanolyan gigantikus cégbirodalommal rendelkeznek

(ami legyen csak pár milliárd forint bevéteű) már jelentősen számottevő bevétel különbség, ami nem fair, sőt diszkriminatív


Nem állítom, hogy 4 gyermek megszülése nem nagy teljesítmény, de szerintem egy korrupt rendszernek nem ilyen formában kellene díjazni azt, hogy valaki részben pont az általuk előidézett népesség csökkenés megállításához szüléssel hozzájárul..



2019. febr. 10. 22:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%

Nem tartom diszkriminácionak. A gyereknek normális esetben van apja, anyja. Ha feleségem kap kedvezményt azzal a családunk jobban jár, szóval én is.

Egyébként 4 gyerek után annyira kiesel a munkaerő piacról, hogy ez igazán csekély kárpótlás érte.


És jól látja a kormány,a nők tudnak csak szülni, őket kell célozni ha eredményt akarnak.

2019. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%

Hogy a férfiak nem érhetik el, az itt nem releváns, mert a 4 gyerekes nők jellemzően családban élnek, ahol a megtakarítás is közös. Tehát a pénz ugyanúgy a férjüké is lesz.


Jelenleg 4 gyerek után havonta 130 ezer Ft adókedvezmény jár, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy a nagyobb gyerekek 18 éves koráig nem fizetnek a szülők SZJA-t. Ezt terjesztik ki most a gyerekek nagykorúsága utáni időre is, ami egy 4 gyerekes szülőnél max. 10 évet jelent, úgyhogy azért ez nem egy olyan nagy változás a mostanihoz képest.


Ráadásul pont ők azok, akik az így megszerzett pénzt jellemzően nem madeirai nyaralásra költik, hanem a) amíg kicsik a gyerekek, addig elköltik fogyasztásra, tehát a pénz azonnal megjelenik profit, fizetés, adó formájában a gazdaságban b) ha már nagyok a gyerekek, akkor félreteszik nyugdíjra, tehát részben tehermentesítik a nyugdíjrendszert.

2019. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Ez igy korrekt, hogy életük végéig, a kormány az egészségügy elrohasztásával meg gondoskodik róla, hogy hamar vége legyen az életüknek.
2019. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább azt nem értem hogy lehet durván 30-40 éves távlatokba ígérgetni...
2019. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%

"Én inkább azt nem értem hogy lehet durván 30-40 éves távlatokba ígérgetni."

Ilyen ellenzék mellett szerintem évszázadokra lehet tervezni.

2019. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%

Nekem csak az jutott eszembe, hogy nagyon drámai lehet a demográfiai helyzet, ha ilyen is eszükbe jutott.

Persze az még véletlenül sem jutott eszükbe, hogy azokat kéne itthon tartani (persze nem kényszerrel), akik már felnőttek, elvégezték az iskoláikat, és pont adót kezdenének fizetni. És torkig vannak az itthoni viszonyokkal (korrupció, autokratizmus). Ja, hogy ez utóbbiakhoz soha nem nyúlnának hozzá?

2019. febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%

Ha ez a hét pont 20-25 évvel korábban mondjuk 90 ben kerül elfogadásra milyen más lenne ma a helyzet.

Nem kétséges javulni fog a helyzet.

Ez a megoldás a válasz, nem a bevándorlás.


Nyugaton nem lehet nyíltan beszélni erről..

2019. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
59%

Természetesen diszkriminatív. Attól, hogy a legtöbben családban élnek még az, hisz ez teljesen független attól a ténytől, hogy nemi alapon van megkülönböztetve az adókedvezmény. Továbbá, abban az esetben mi van, ha az Apuka sokkal jobban keres? Akkor miért nem vehetné igénybe ő az adókedvezményt, mint ahogy a gyedet is igénybe veheti. Persze ez mindenképp ösztönző hatású, de nem várok tőle csodát. Pozitív az, hogy az egyedül álló anyukák kevésbé kiszolgáltatottabbak így, bár szerintem kevés a 4 gyermekes egyedülálló anyuka.


Hasonlóan diszkriminatív törvényt már láttunk korábban is ettől a rezsimtől, a nők 40 éves nyugdíjba vonulását. Most gondolom jó sokan nekem fognak esni, ahogy a saját anyám is tette. Arról az egyről mondjuk elfeledkezett, hogy apám közel 50 évet dolgozott (16 éves korától, 63-ig), nehéz fizikai munkát. Nem érzem korrektnek.

2019. febr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%

Úgy lenne korrekt, ha a család választhatna, hogy az apa vagy az anya fizetése után nem kellene SZJA-t fizetni :) Mert ugye mindenki tudja, hogy egy 4 gyerekes anya jó esetben minimálbéres melón van, ugyanis 4 gyerek mellett nem nagyon lehet karriert építeni!


Persze az úgy már neccesebb lenne Viktoréknak, mert hatványozottan több SZJA esne ki ezáltal...

2019. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Alex Fly ***** válasza:
77%

Azért egy 4 gyermekes anya által befizetett SZJA nem igazán számít az államháztartásban. Sokuk eleve pont a 4 gyermek miatt nem fog olyan fizetéshez jutni, hogy túl sok adót vonjanak tőle. És a minimum 4 gyermeket nevelő anyák száma sem veri az eget ebben az országban...

Tipikusan olyan intézkedés, ami szinte semmibe nem kerül, nemcsak gesztus- de az érintettek számára valódi értékű.

Nem vagyok a jelenlegi kormány híve -és még finoman fogalmaztam- de ebben az intézkedésében nem látok kivetnivalót; sőt valóban pozitívnak tartom.

2019. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!