Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek eljön az ügyvéd?

Szerintetek eljön az ügyvéd?

Figyelt kérdés

Hétfőn menni kell du 1-re a rendőrségre,tanúként idéztek ,van egy fiatal ügyvéd akivel már találkoztam korábban,ma felhívtam,hogy eljön velem,nem azért,hogy a jogaimra,ilyesmire felvilágosítson ,mert azt vágom,hanem mert szeretném,ha végig ott lenne velem. Azt mondta,ha meghatalmazom vállalom a költséget akkor eljön,mert jövő hétfőn délután nem kell tárgyalásra se mennie,szabad elvállalja. Mondtam neki,hogy előreláthatólag úgy gondolom kb.2-3 óra lesz amíg ott kell lenni,mert először ilyen "beszélgetésbe"akar majd a nyomozó kezdeni,tuti,maga a kihallgatás,jegyzőkönyv az egy 20 perc megvan,de a beszélgetést hosszúnak gondolom.


Azt mondta eljön a mai konzultációval együtt 60 ezer forint lesz.

Kifeizettem nyomtatott három papírt,nem nagyon olvastam el aláírtam mind a hármat,a pénzt átadtam de ő a saját pénztárcájába tette el,viszont én semmi papírt nem kaptam semmi másolatot.


Szerintetek nem ver át,el fog jönni?

Én megbízom benne,ezt mondtam is neki,hogy csak őt választom,mert megbízom benne. Gondolom ezért is van lelkiismerete,hogy ha valaki azt mondja megbízik benne,gondolom nem veri át.


Azért,hogy nekem nem adott semmi papírt,azért el fog jönni és úgy lesz vajon ahogy megbeszéltük,hogy végig ott lesz?


Vagy holnap menjek be és mondjsm meg neki,hogy én megbízom benne,de adjon egy példányt amit ma aláírtam vagy ez már holnap nem alkalmas,ma kellett volna,esetleg nem is muszáj ,hohy adjon,mert ha az lenne,adott volna?

Ha visszamennék egy példányt kérni,akkor lehet azt gondolná,hogy csak nem bízok meg benne teljesen? Inkább ne menjek? Hogy legyen?

Legyen az ami meg lett beszélve,hogy héfőn találkozunk a rendőrség előtt?


Szerintetek eljön,nem ver át?


Ha ne legyen ugy,de ha átverne,akkor legalább 40 ezret visszakérnék,a 20-at nem,mert az a mai ottlevő óradíj lenne.


Szerintetek?


Szégyellnék,holnap bemenni,hogy na egy papír másolatot hadd kérjek az a biztos. Nem is kellene csak jöjjön el.



2019. febr. 11. 23:00
 1/3 kovpet ***** válasza:

Szerintem elmegy. Mi oka lenne átverni? Ő ebből él.


De:

"nem nagyon olvastam el"


Arról gyorsan szokj le, hogy mindenféle dolgot úgy írsz alá, hogy nem olvasod el. Ez nagyon nem jó dolog. Jelen esetben mondjuk nem hiszem, hogy baj lenne belőle, de a jövőben erre figyelj oda.

2019. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiket aláírtál azok a megbízási szerződések voltak. Semmi olyan dolgot nem tartalmaz, amivel bármi bajod lenne, hogy aláírtad. Elfog menni, mert már az ügyvéded. Megbízási szerződés van. Az ügyvéd nem fog átverni, ettől nem kell aggódnod. Ha esetleg valami közbe jönne neki, mert ilyen is előfordul akkor az ügyvéd értesíti a rendőrséget majd, hogy halasszák el a megbeszeélést. Innenstől semmi dolgod nincsen csak bemenni és azokra a kérdésekre válaszolni amire az ügyvéd is rábólint. Vigyázz, mert a nyomozók nagyon bele tudnak vinni a dolgokba. Jól döntöttél, hogy ügyvéddel mész. Hallgass majd rá.
2019. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi meghatalmazást írtad valószínűleg alá (de most komolyan, nagy bajod is lehet, ha úgy írsz alá valamit, ha előtte nem olvasod el!!!). Ebből 1 példányt be kell csatolnia a nyomozó hatóság felé, ugyanis enélkül nem tud eljárni az ügyedben. Úgyhogy valószínűleg igen, ha nem fog neki közbejönni semmi, akkor ott lesz.
2019. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!