Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elítélnek valamiért, amit...

Ha elítélnek valamiért, amit nem követtem el, majd leülöm ( vagy útközben kiderül, hogy ártatlan voltam) akkor utána ha elkövetem a bűnt már nem ítélhetnek el?

Figyelt kérdés

2019. febr. 14. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De!
2019. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor miért hallottam nem egy filmben felvágósan, hogy akkor nem lehet? Más ország...?
2019. febr. 14. 12:02
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Filmben?! 🤨
2019. febr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy baromság.

Ez a nem ítélhetnek el 2* ez arra vonatkozik, ha kifejezetten egy bűncselekmény van.

Tehát 2010,szeptember,10–én csináltál valamit, amiatt nem ítélhetnek el többször.

Ez két különböző bűncselekmény, szal az első miatt kártérítés, a második miatt börtön jar

2019. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

amit írsz az egy specifikus eset.


Amerikában van olyan, hogy ugyanazért a bűncselekményért nem lehet kétszer bíróság elé állítani valakit. de ez csak Amerika és csak kifejezetten ugyanaz a bűncselekmény.


pl.:


Ha téged elítélnek azért, mert meggyilkoltad Kovács Jakabot és leülöd a büntetésed, majd megkeresed Kovács Jakabot és meggyilkolod, akkor tényleg nem lehet érte még egyszer bíróság elé állítani.


De pl. ha nem meggyilkolod, "csak" eltöröd minden csontját, hogy egész további életében nyomorékként vegetáljon, akkor az nem gyilkosság és bíróság elé lehet állítani érte. (az egy más kérdés, hogy ebben az esetben kártérítésre lehetsz jogosult a hibás ítélet miatt)

2019. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha téged elítélnek azért, mert meggyilkoltad Kovács Jakabot és leülöd a büntetésed, majd megkeresed Kovács Jakabot és meggyilkolod, akkor tényleg nem lehet érte még egyszer bíróság elé állítani."


Ez nagyon nem így van!! A kettős kockázat kizárólag arra az egyetlen bűntényre vonatkozik, amiben már született jogerős felmentés. Ill. különleges, új körülmények esetén még ez is hatályon kívül helyezhető.

Szóval a te példád nem jó, mivel más bűncselekményről van szó, más a dátum, a helyszín, az elkövetési mód, s nagy valószínűséggel a vád is más lesz pl. hirtelen felindulás vagy épp előre kitervelt.

2019. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
értem köszi, akkor jól átvertek a filmben.
2019. febr. 14. 14:06
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Akkor most figyelj! Harry Potter sem tud varázsolni!
2019. febr. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"téged elítélnek azért, mert meggyilkoltad Kovács Jakabot és leülöd a büntetésed, majd megkeresed Kovács Jakabot és meggyilkolod, akkor tényleg nem lehet érte még egyszer bíróság elé állítani."


Ez egy baromság.

Senki ne vegye komolyan.

2019. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Kedves" nyolcadik!

Mélységesen sajnálom, hogy annyira szánalmas életed van, hogy hajnali 4:44 kor egy ilyen oldalon kell kiélned primitív hajlamaid.

Mindenki más tudott értelmes módon válaszolni, de neked muszáj volt megütni egy lekezelő hangnemet, mert valószínűleg nyomorult kis életed hétköznapjaiban te sem kapsz mást másoktól. Így kénytelen vagy kiadni magadból rögtön, amint felébredsz. Mert más nincs benned. Felebaráti szeretet minek is, az a gyengéknek való, igaz? Ez vagy te. Olyan "értékeket" képviselsz, amelyek ebből az egyetlen kijelentésedből tökéletesen tükröződnek. Számodra mindenki más élete annyit ér, mint egy kutyáé. Csak sajnálni tudlak.

Hogy visszatérjek a témához gondoltam nem hazudnak a képembe egy bűnügyi sorozatban, ha már a "törvény" szolgái ők. Amit pedig te említettél, ezzel is csillogtatva a mínusz iq szinted, az pedig egy fanstasy mű.

Köszönöm, hogy szerves része vagy a társadalomnak, hisz mindig szükség van trágyára is.

2019. febr. 15. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!