Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ellopták a pénztárcámat,...

Ellopták a pénztárcámat, benne az összes iratommal. Úgy hallottam hogy az adókártyáért nem kell fizetni ha rendőrségi eljárás van a lopás ügyében.Minden papírért fizetni kell?

Figyelt kérdés
Elvitték a személyimet, az adókártyámat, a lakcímkártyámat, valamint a tbkártyámat és a magánnyugdíjkártyámat. Ezt most mind ki kell fizetnem akkor is ha nem én vesztettem el hanem ellopták?
2008. nov. 9. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos neked kell pótolni és állni ennek a költségeit.
2008. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért nézzél körbe a környéken, és tegyél ki néhány hirdetést. Néha csak elszórják...
2008. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden iratomért fizetnem kellett.És sajnos nem lett meg semmim.
2008. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy hete történt, az okmányirodában azt tanácsolták hogy várjak 2 hetet, hátha előkerülnek a papírok. Már elszált minden reményem ha megtalálták volna akkor már csak jelentkezett volna valaki. Nem elég hogy meglopnak utána még egy csomó pénz és utánajárás is engem terhel!
2008. nov. 10. 10:38
 5/8 anonim válasza:
100%
Hát ne add fel a reményt, anyámét is ellopták, és kivették belőle a pénzt (csak a papírpénzt) és eldobták utána. A rabló nem fogja magánál tartani az egész pénztárcát, mert akkor azzal hamar lebukhat. Anyámét egy nő találta meg, aki nagyon jó fej volt, kinyomozta az iratok alapján a tel. számot, felhívott és elküldte postán a pénztárcát. Neked is ilyen szerencsét kivánok, ha már ez a szerencsétlenség történt!! De ha mégsem lenne így, abban az esetben, igen fizetned kell minden papírért.
2008. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám óvónő. Az óvodából lopták el a pénztárcáját, és 3 hónap múlva 20km-rel arrébb találták meg. addig már megcsináltatta az összes igazolványát, egy rakat pénz volt, de a végén két jogsival szaladgált :)

Tiltsd le az igazolványaid, és kérjél ideiglenes papírokat helyette. Így nem vehetnek fel hitelt a nevedben, de tudod magad igazolni, ha kell.

Azért ne húzd sokáig, de biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb visszakerül hozzád, csak hát nem mész sokra ha fél év múlva kerül elő...

2008. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma megcsináltattam az összeset, tovább nem várok.
2008. nov. 11. 14:43
 8/8 anonim válasza:
a személyiért nagyon megbüntetnek, sokat kell fizetned :S
2009. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!