Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem a telefonszámom...

Jana000 kérdése:

Kérhetem a telefonszámom törlését?

Figyelt kérdés
Ha felhívnak egy ismeretlen számról, hogy "sündisznótüske kenőcsöt" áruljanak, mondhatom nekik, hogy töröljék a számom és ne hívjanak többet? Van rá esély hogy meg is teszik?

2019. febr. 15. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Jogosulatlan adatkezelésre hivatkozhatsz, s büntető feljelentést is kilátásba helyezhetsz. Mobilon pedig simán tiltólistára teheted a számot. Ettől persze még a listájukban megmarad a szám, de nem tudnak hívni.

Engem magánorvosi rendelőből zaklattak rendszeresen. Anyámnak kínáltak ingyenes szűrővizsgálatot. Hiába mondtam, hogy már évek óta halott, újra és újra hívtak ugyanonnan. Panaszt tettem az orvosi kamarának, de azt írták, nem rájuk tartozik.

Én így jártam, de ha akarod feljelentheted őket, a jogalap megvan hozzá.

2019. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kötelességük törölni az adatbázisból. A gond csak az, hogy ez egy adatbázis. Amit több alkalommal is értékesítenek. Ha az egyikből törölnek a többiben még benne marad a számod. Jobb megoldás a tiltólista.
2019. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a fekete lista az használatban van, csak hogy ők letiltott számról hívnak. A gond az hogy van olyan rokonom, aki szintén letiltott számról telefonál (Isten tudja miért) ezért nem megoldás a nem felvevés :/
2019. febr. 15. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a "honnan szerezték meg a telefonszámomat" kérdésre le is teszik, vagy gúnyosan mondanak valamit... Senki soha nem ígérte még meg, hogy törölni fogják, szerintem ezeknek a telemarketingeseknek egy lista ki van adva és nem tehetnek semmit, hívogatják akit csak elérnek...

Bírom, amikor - valószínűleg - több vonalat is felhív és felveszem, csak pittyegést vagy zenét lehet hallani...

2019. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írt ide régebben valaki, aki muszájból dolgozott ilyen cégnél egy ideig; ő mondta, hogy kérésre törölni akarta a számot, de a rendszer nem engedte.
2019. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nagyon egyszerű, írsz egy email-t az alábbi üzenettel.:


"

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) 17. § (2) bekezdése szerinti jogommal élve kérem személyes adataim törlését.


- ez

- és ez

- meg még ez.

"


Ha ez nem vált be akkor ezt kinyomtatod, kitöltöd és beküldöd nekik digitális vagy postai úton.:

[link]



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gyakorlatilag ezzel bármilyen személyes adatot töröltethetsz, kivételt képez ez alól ha hivatalos szervnél van ez az adat, pl. bíróság, rendőrség stb. vagy jogi okokból X évig őrizni kell.

De mondjuk pl. innen gyakoriról vagy bármely fórumról, webáruházból vagy bármely portálról tudsz töröltetni személyes adatokat!


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!