Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor évül el a priuszom,...

Mikor évül el a priuszom, mikortól kaphatok tiszta erkölcsit ha illegális szoftverhasználatért pénzbüntetést kaptam tárgyalás mellőzésével? Lehet-e kérni az adataimnak a rendőrségi rendszerből való törlését, vagy az most már örökre benne marad?

Figyelt kérdés

Elkaptak 1 rendbeli illegális szoftverhasználat miatt és tárgyalás mellőzésével pénzbüntetést kaptam. Rabosítottak a kihallgatás után, fénykép, ujjlenyomat.


Kérdésem az, hogy az ítélet jogerőre emelkedése után és a büntetést kifizetését követően mennyi idővel kerülök ki a rendszerből, ha kikerülök egyáltalán. Valamint ha erkölcsit kérek, szerepel-e rajta hogy büntetett előélet, illetve az, hogy miért kaptam.


Külföldi állásra jelentkeznék egy elég komoly nemzetközi céghez, nem tudom, elbukhatok-e ezen? Az ítéletről még nem kaptam jogerőre emelkedési papírt.


Köszi a segítséget.



#elévülés #priusz #rabosítás #illegális szoftverhasználat
2014. jan. 30. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Ha rabosítottak, akkor van priuszod. Az pedig sose évül el.

Külföldön mindig kérdés, hogy bűntetlen előéletű-e vagy? Ez esetben ez nem áll meg.

2014. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
üdv a klubban
2014. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs priuszod, ha a pénzbüntetést választottad.
2014. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A pénzbüntetés, ha kifizetted, mentesít a hátrányos jogkövetkezmények alól. Ha kifizetted a pénzbüntit, nem szerepel rajta a büntetlen előélet, csak ha mellé kaptál szabadságvesztést (akár felfüggesztettet is).
2014. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyes rosszul írja. Egyébként amíg nem jogerős az ítélet, addig hogy kerülne bele a bűnügyi nyilvántartásba, hogy elítéltek?


Az erkölcsi bizonyítványban egy-egy bűncselekmény nem örökre fog szerepelni, hanem meghatározott szabályok szerint idővel kikerül belőle minden, kivéve az el nem évülő bűncselekményeket. Ilyen pl. a háborús bűncselekmény.


Ha nem indiszkréció, akkor milyen szoftver használatából lett ilyen ügy és hogyan ellenőriztek? Ha privátban megírod, azt is megköszönöm.

2014. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
MIlyen illegális szoftverhasználat? Mit használtál??
2014. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a rabosítás nem jelent "priuszt", jól írják az előttem szólók, pusztán bekerültél a "klubba", vagyis a bűnügyi nyilvántartásba, de korántsem örökre, ui. meghatározott idő után (attól függően, hogy milyen bűncselekményt követtél el) kikerülsz belőle; ezt hívják "selejtezésnek".
2014. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én meg most már egyáltalán nem tudom, hol az igazság =(
2018. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt hogyan és hol sikerült összehoznod?
febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!