Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvosnak van joga ilyen...

Az orvosnak van joga ilyen kérdéseket feltenni?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam szakrendelésen a kórházban és az orvos elég furcsákat kérdezett tőlem. Pl. nagyon érdekelte a foglalkozásom, hogy mit dolgozom. Mivel szellemi szabadfoglalkozású tevékenységet végzek otthonról, így azt a választ adtam neki, hogy otthoni számítógépes munkát végzek, de faggatott a részletekről is, hogy pontosan mit. Ezután azt is kérdezte, hogy van-e Facebook oldalam és, hogy milyen gyakran Facebookozok, illetve, hogy milyen gyakran nézek televíziót és, hogy melyik csatornákat szoktam. Ott ült az asszisztense is, és ő is kérdezgetett, hogy mi a véleményem az EU-ról és a civilszervezetekről. Úgy gondolom, hogy ezek abszolút magánügyek és ehhez senkinek semmi köze. Nem igazán értem mi célja volt ezzel az orvosnak, de kimondottan megalázva éreztem magam, ezért gondolkodtam már polgári peres eljárárás indításában személyiségi jogok megsértése miatt, de mivel csak az asszisztens volt jelen rajtunk kívül és kétlem, hogy az én verziómat támasztaná alá, így nem sok értelmét látnám. Azt viszont elkeserítőnek tartom, hogy idáig züllött ez az ország, hogy ilyet bárkivel meglehessen ma tenni. Ezek szerintem valami soros ügynökének vagy miacsudának nézhettek engem, bár okot erre nem adtam szerintem. Hová fordulhatnék ez ügyben jogorvoslatért?

2019. febr. 20. 03:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Sehova. Ha válaszoltal akkor nincs mit orvosolni. Önkent tetted. Ha nem valaszoltál akkor sem, hiszen semmi jogod nem sėrült.

Am lehet pont masodállast is vėgzett főmunkaidőben azaz közvėlemėnykutatott.

2019. febr. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen van.
2019. febr. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Azt kérdez, amit akar, te meg azt válaszolsz amit akarsz. Azt elárulod miféle szakrendelésen voltál?
2019. febr. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát köszi, de azért megfogok majd kérdezni egy ügyvédet is erről, ami biztos.;) Egyébként egy köztudottan fideszes város lakója vagyok, ahol a kórház igazgató a fideszes polgármester egyik legjobb barátja és már egy csomó bajos ügyet elsimított neki. Ezek köztudott dolgok így város szinten, csak ugye nem verik nagy dobra.
2019. febr. 20. 06:27
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Hiába kérdezel, legfeljebb rajtad fog röhögni, meg a baráti köre is.
2019. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Dokik ilyenek, szeretnek beszélgetni, kérdezni, na meg így többet megtud a páciensről. Viszont te is jól megélhetsz a semmiből, ha peren meg ilyeneken gondolkodsz mert valaki kérdezni merészelt tőled.
2019. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Te a pszichiátrián járhattál, ahol belemásznak az ember életébe az okokat keresve. Kizárt, hogy a nőgyógyászaton, vagy a fül,-orr,-gégészeten ilyesmiket kérdeznének bárkitől is!
2019. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdezőre emlékszem még régebbről és igen a pszichiátrián járt, akkor még vállalta. Így pedig már érthető is a dolog.
2019. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%

Ha tényleg pszichiátriai szakrendelésen történt, akkor nagyon inkorrekten, és a szakmája szabályaival ellentétesen járt el az orvos. Az más kérdés, hogy semmit se tudsz bizonyítani, és mindketten mindent le fognak tagadni, ez holtbiztos.

Mindenesetre legközelebb, ha hasonlókat kérdeznek, egyszerűen kérdezz vissza, hogy miért lényeges ez, hogyan kapcsolódik a betegségedhez, ill. annak kezeléséhez. Szóval, hozd őket lépéskényszerbe, hogy nekik kelljen magyarázkodniuk.

Szerintem a legelső nem szakmai kérdésnél, amikor őszintén válaszoltál, megérezte, hogy tovább lehet menni, és lehet kutakodni, nem fogsz felcsattani, hogy "Mi köze hozzá?!".

Nemhiába pszichiáter, piszok jól ráérzett a lelked gyengeségére. Ami persze annál ocsmányabb dolog, hisz a szakmai tudásodat használta fel erre.

Ha esetleg van lehetőséged válogatni, kihez mész szakrendelésre, legközelebb őt kerüld ki. Remélhetőleg nem csak ilyen aljas gazemberek rendelnek ott. Ill. hosszú távú kezelésnél minden szakorvosnál, de különösen ilyen területen a gyógyulás fontos összetevője, hogy a páciens megbízzon a kezelőorvosában. Már csak emiatt is jobb lenne más keresned, ha lehetséges.

2019. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
#9: Te most tényleg hülye vagy? Ha pszichiátrián volt akkor teljesen érthetőek voltak a doki kérdései!
2019. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!