Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Iszlámban, vagy egyes...

Az Iszlámban, vagy egyes mohamedán államokban milyen kortól engedélyezik a házasságot, szexuális kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Nem magyarázom hosszasan, tessék egy link:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

Ez is érdekel, de most itt az a kérdésem, hogy ma mi ebben a gyakorlat?

Tudja valaki, vagy akár azt, hogy hol lehet ennek utánanézni?



#szex #iszlám #családvédelmi törvény
2019. febr. 20. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mohamed próféta egyik felesége 6 éves volt. Ez mindent elárul róluk azt hiszem
2019. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs korhoz kötve.
2019. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Országonként változó. Az iszlámban nincs korhatár, testi-lelki érettséghez van kötve, illetve szükséges a felek kölcsönözös beleegyezése. Szóval elvben két tízéves is összeházasodhat.


A legnagyobb muszlim országban, Indonéziában 16 év a korhatár, ahogy Magyarországon is.

2019. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Bence!

Köszönöm a válaszod, de sajnos csak annyit találtam Indonéziáról, hogy a nagykorúság határa 20 év.

Ne vedd sértésnek, de megkérdezném, hogy te ezt honnan tudod, illetve hol lehetne ezt megnézni, van e erre vonatkozó javaslatod?.

A nagykorúság:

[link]

a beleegyezési korhatár sajnos csak hazánkról szolgáltat adatot:

[link]

Ez utóbbi érdekelne bármilyen Iszlám ország esetében.

2019. febr. 20. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésben is elmondtam de úgy látszik nem értetted meg. Muszlim országokban is az állam határozza meg hány éves kortól lehet házasodni. Itt egy táblázat ami országonként felsorolja:


[link]

2019. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megértettem, ezt a kérdést már a válaszod előtt kiírtam.

Vagyis régen általános volt a korai házasság mindenhol, mára csak néhány ország nem emelte fel a korhatárt, mint Szudán, Jemen és talán Palesztina.

Köszönöm a választ.

2019. febr. 22. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!